Germanizer for Windows V 1 by Kot:
Aplikacja umożliwia wpisywanie niemieckich znaków na klawiaturze bez konieczności instalacji jej dodatkowego układu w systemie Windows lub kopiowania odpowiednich symboli.
Niemieckie litery wprowadza się za pomocą tych samych klawiszy, które odpowiadają im w domyślnym układzie systemu Windows dla tego języka z wyjątkiem ß.
Lista skrótów klawiszowych:
Alt+F3, Wyłącza aplikację.
Ctrl+Alt+H wyświetla pomoc.
Opisy klawiszy dla Polskiej klawiatury:
Średnik: Wprowadza znak ö.
Apostrof: Wprowadza znak ä.
Lewy nawias kwadratowy: Wprowadza znak ü.
Prawy nawias kwadratowy: Wprowadza znak ß.
Po zakończeniu pracy nad tekstem, należy pamiętać o wyłączeniu programu (Skrót Alt+F3) ponieważ uniemożliwia on wprowadzanie odpowiednio znaków średnika, apostrofa, lewego i prawego nawiasu kwadratowego, które są częściej używane w innych miejscach ale nie powinny kolidować z pisaniem prostych notatek czy tekstów w J. Niemieckim.
Program napisany został w języku skryptowym AutoHotKey (https://www.autohotkey.com) w Unicode64.
PS: Generalnie wiem, że jest x sposobów na pisanie Niemieckich diakrytyków na komputerze, ale im więcej, tym lepiej.
Można zainstalować Niemiecki układ klawiatury, przy czym przełączać się na niego co kilka sekund aby wpisać 1 znak, bo y zamienione jest z z i nie można wpisywać Polskich znaków przez co tempo pracy jest wolniejsze.
Można bawić się z Numlockiem, o ile ktoś takowy na klawiaturze w laptopie posiada (Ja akurat nie) i zapamiętywać skróty na cyfrach lub kopiować znaki z pliku, ale to wszystko zajmuje zawsze dodatkowe kilka sekund czasu, co nie jest dobre gdy zachodzi konieczność szybkiego notowania.
Jak zawsze napisałem trochę dla innych, trochę dla siebie. :)
Plik w załączniku oraz na:
http://pixeldash.pl/programy/germanizer.exe