Cześć,
chciałbym zaproponować Wam rozgrywkę w świecie Megalomanii, dawniej nazywało się to Laventhar - link podaję na końcu.
Ideą tej polskiej gry przeglądarkowej jest zarządzanie księstwem jako średniowieczny władca. Celem samym w sobie - supremacja czyli zdobycie panowania nad światem. Jest tu tworzenie i rozbudowa osad, rozwijanie przemysłu, produkcji uzbrojenia, szkolenie wojska, prowadzenie zwiadu, wojen i dyplomatyczne korespondowanie z innymi władcami - a więc snucie intryg czy zawieranie sojuszy także.
W ciągu dnia o stałych godzinach następują dwa przeliczenia:
- poranne, obejmujące aktualizacje gospodarki, produkcji, przyrostu ludności w osadach itp. a także ruch i trening umiejętności oddziałów
- przeliczenie wieczorne, które oprócz treningu umiejętności i ruchu oddziałów obejmuje także bitwy.
Światy istniejące w grze dzielą się na odkrywców i rycerzy. Takie światy od rozpoczęcia do końca trwają różną ilość dni. Czasem moze być to rok, półtora, a innym razem dwa lata i więcej. Wszystko zależy jak zostaną rozegrane przez graczy. Różnica między światem rycerzy a światem odkrywców polega na tym, że w rycerzach są zwykle już gracze doświadczeni, zaangażowani, prowadzący aktywną dyplomację między księstwami. Wszyscy rycerze zaczynają równocześnie, planowany start świata jest ogłaszany z wyprzedzeniem.
Startujący zaś w odkrywcach gracz otrzymuje księstwo na jakimś jego etapie i może trafić różnie, na takie ze słabszą albo silniejszą pozycją. Odkrywcy są do testowania i uczenia się gry dlatego dołączanie i porzucanie księstwa przez graczy to tutaj nic nadzwyczajnego. Choć oczywiście są tacy, którzy grają tam ambitnie i dążą do osiągnięcia celu jaką jest hegemonia. Ten rodzaj światów pozwala na dołączenie praktycznie w dowolnym momencie, jeśli są jakieś wolne do przejęcia księstwa. A tych jest na starcie nawet i trzydzieści.
Kilka dni temu wystartował nowy świat odkrywców, zaraz po tym jak inny zakończył się czyimś zwycięstwem. Patrząc w skali roku czy dwóch lat, cztero czy pięciodniowe księstwa są młodziutkie, w sam raz by zobaczyć sobie co i jak i nauczyć się zarządzania nimi. Nowy świat nazywa się Aestate Vacation, co zapewne jest nawiązaniem do rozpoczętych niedawno wakacji letnich ;)
Gra w odkrywcach jest darmowa, a na start po zarejestrowaniu konta otrzymuje się prezent w postaci sumki diamentów, umożliwiający start w najbliższym ruszającym świecie rycerzy. Poza płatnościami za diamenty do zapisu do świata rycerzy nie istnieją żadne inne opłaty. Nie ma tutaj mikropłatności, które dawałyby jakąkolwiek przewagę. To gracz jest strategiem i od jego włożonego wysiłku i realizowanego planu zależy rozwój księstwa, a kolejne wpisowe jest potwierdzeniem zaangażowania w świat.
Myślę, że po takim wstępie to już dobry moment by zaprosić zainteresowanych do odwiedzin w Megalomanii. Wejdźcie, obejrzyjcie, poczytajcie. Link:
http://megalomania.online
Na koniec dodam ciekawostkę. Choć społeczność megalomanii, a dawniej laventhara, którego ona jest następcą, nie jest szczególnie wielka, to kontakt z adminem gry jest na tyle dobry, że udało się wprowadzić udogodnienia dla nas w postaci mapy tekstowej na stronie w formie tabeli. W opcjach są też jakieś pola wyboru dotyczące grafik. Ja byłem miło zaskoczony znajdując na forum wątek informujący, że gra sprzyja osobom niewidomym, a potem nawiązując owocny kontakt z Adminem.
Spróbujcie i dajcie znać czy Was zainteresowało. Gra promuje myślenie, a nie klikanie, nie musi więc zabierać wiele czasu w ciągu dnia.
chciałbym zaproponować Wam rozgrywkę w świecie Megalomanii, dawniej nazywało się to Laventhar - link podaję na końcu.
Ideą tej polskiej gry przeglądarkowej jest zarządzanie księstwem jako średniowieczny władca. Celem samym w sobie - supremacja czyli zdobycie panowania nad światem. Jest tu tworzenie i rozbudowa osad, rozwijanie przemysłu, produkcji uzbrojenia, szkolenie wojska, prowadzenie zwiadu, wojen i dyplomatyczne korespondowanie z innymi władcami - a więc snucie intryg czy zawieranie sojuszy także.
W ciągu dnia o stałych godzinach następują dwa przeliczenia:
- poranne, obejmujące aktualizacje gospodarki, produkcji, przyrostu ludności w osadach itp. a także ruch i trening umiejętności oddziałów
- przeliczenie wieczorne, które oprócz treningu umiejętności i ruchu oddziałów obejmuje także bitwy.
Światy istniejące w grze dzielą się na odkrywców i rycerzy. Takie światy od rozpoczęcia do końca trwają różną ilość dni. Czasem moze być to rok, półtora, a innym razem dwa lata i więcej. Wszystko zależy jak zostaną rozegrane przez graczy. Różnica między światem rycerzy a światem odkrywców polega na tym, że w rycerzach są zwykle już gracze doświadczeni, zaangażowani, prowadzący aktywną dyplomację między księstwami. Wszyscy rycerze zaczynają równocześnie, planowany start świata jest ogłaszany z wyprzedzeniem.
Startujący zaś w odkrywcach gracz otrzymuje księstwo na jakimś jego etapie i może trafić różnie, na takie ze słabszą albo silniejszą pozycją. Odkrywcy są do testowania i uczenia się gry dlatego dołączanie i porzucanie księstwa przez graczy to tutaj nic nadzwyczajnego. Choć oczywiście są tacy, którzy grają tam ambitnie i dążą do osiągnięcia celu jaką jest hegemonia. Ten rodzaj światów pozwala na dołączenie praktycznie w dowolnym momencie, jeśli są jakieś wolne do przejęcia księstwa. A tych jest na starcie nawet i trzydzieści.
Kilka dni temu wystartował nowy świat odkrywców, zaraz po tym jak inny zakończył się czyimś zwycięstwem. Patrząc w skali roku czy dwóch lat, cztero czy pięciodniowe księstwa są młodziutkie, w sam raz by zobaczyć sobie co i jak i nauczyć się zarządzania nimi. Nowy świat nazywa się Aestate Vacation, co zapewne jest nawiązaniem do rozpoczętych niedawno wakacji letnich ;)
Gra w odkrywcach jest darmowa, a na start po zarejestrowaniu konta otrzymuje się prezent w postaci sumki diamentów, umożliwiający start w najbliższym ruszającym świecie rycerzy. Poza płatnościami za diamenty do zapisu do świata rycerzy nie istnieją żadne inne opłaty. Nie ma tutaj mikropłatności, które dawałyby jakąkolwiek przewagę. To gracz jest strategiem i od jego włożonego wysiłku i realizowanego planu zależy rozwój księstwa, a kolejne wpisowe jest potwierdzeniem zaangażowania w świat.
Myślę, że po takim wstępie to już dobry moment by zaprosić zainteresowanych do odwiedzin w Megalomanii. Wejdźcie, obejrzyjcie, poczytajcie. Link:
http://megalomania.online
Na koniec dodam ciekawostkę. Choć społeczność megalomanii, a dawniej laventhara, którego ona jest następcą, nie jest szczególnie wielka, to kontakt z adminem gry jest na tyle dobry, że udało się wprowadzić udogodnienia dla nas w postaci mapy tekstowej na stronie w formie tabeli. W opcjach są też jakieś pola wyboru dotyczące grafik. Ja byłem miło zaskoczony znajdując na forum wątek informujący, że gra sprzyja osobom niewidomym, a potem nawiązując owocny kontakt z Adminem.
Spróbujcie i dajcie znać czy Was zainteresowało. Gra promuje myślenie, a nie klikanie, nie musi więc zabierać wiele czasu w ciągu dnia.