Dziękuję
Od 1999R wyglądało to tak:
Readboard, Hal
Jaws
Window-Eyes
NVDA, JAWS
Obecnie tylko NVDA, choć ten JAWS za 90$ w rocznym abonamencie dla USA kusi, jeśli kiedyś znajdę dla niego jakieś sensowne zastosowanie spróbuję kupić z Polski.
Z syntezatorów tu nic się nie zmieniło od 1999R, tylko i wyłącznie Apollo 2, kiedy sterownik dla NVDA nie nadawał się do czytania ciągiem używałem Speaka.
Jeśli chodzi o telefony, to najpierw Symbian i Talks, później iPhone z VO, w międzyczasie krótkie testy Androida.
Readboard, Hal
Jaws
Window-Eyes
NVDA, JAWS
Obecnie tylko NVDA, choć ten JAWS za 90$ w rocznym abonamencie dla USA kusi, jeśli kiedyś znajdę dla niego jakieś sensowne zastosowanie spróbuję kupić z Polski.
Z syntezatorów tu nic się nie zmieniło od 1999R, tylko i wyłącznie Apollo 2, kiedy sterownik dla NVDA nie nadawał się do czytania ciągiem używałem Speaka.
Jeśli chodzi o telefony, to najpierw Symbian i Talks, później iPhone z VO, w międzyczasie krótkie testy Androida.
na początku w szkole JAWS
nie wiem, jaka wersja
teras NVDA na zafsze
nie wiem, jaka wersja
teras NVDA na zafsze
nie będę oryginalny NVDA na zawsze na androidzie Talkback może nie długo voice assistant na ipadzie to wiadomo
NVDA już wogóle nie mam w systemie, tylko wersja portable do gier, na telefonie Jedyny słuszny Commentary.
Witam na synbianie urzywałem talks.
Na i-phonie voice over na androidzie tb.
Na windows xp urzywałem super nova potem jaws. Na windows vista i windows 7 jaws 10.
Aktualnie na mac voice over a na windows 10 nvda tylko.
Na i-phonie voice over na androidzie tb.
Na windows xp urzywałem super nova potem jaws. Na windows vista i windows 7 jaws 10.
Aktualnie na mac voice over a na windows 10 nvda tylko.
A na telefonie słabe hoć jakoś działające tb.
kubaszczyk w tylu wontkach ludzie ci mówią że talkback nie jest zbugowany więc zaakceptuj i przestań hejtować, bo denerwujesz
jedyny zbugowany screenreader jakiego znam to był thunder, kiedyś dual. To w porównaniu z talkbackiem nawet ze słabszymi modelami było zbugowane.
Co do odpowiedzi na tytułowe pytanie to
w windowsie NVDA
Na androidzie csr
w Mac OS oczywiście voiceOver
Co do odpowiedzi na tytułowe pytanie to
w windowsie NVDA
Na androidzie csr
w Mac OS oczywiście voiceOver
witajcie ja na noki n70 używalemtalks na
komputerzemam zainstalowanynvdaijaws18niewiemczemu tenjaws jestakiopornypozdrawianm
komputerzemam zainstalowanynvdaijaws18niewiemczemu tenjaws jestakiopornypozdrawianm
Ja używam na PC nvda, używam też czasami dolphin supernova, ale w sytuacjach wyjątkowych. Dolphin był to mój pierwszy screenreader jak miałem windowsa 98, ale przeważnie nvda, Na iphonie voice over. Jaws też się przewinął, ale krutko. Jeszcze jak miałem windowsa xp to był Hal.
Witajcie ja używałem na kompie najpierw windoweyes 31, potem 4.5, przewinął się też jaws 14, potem 15, był też windoweyes 5.5, no i od 2012 roku używać zacząłem nvda. Powiem wam, że to był duży przeskok, gdy mając właśnie we 5.5 zainstalowałem sobie nvda, zacząłem wtedy coraz mniej używać tamtego windoweyesa. Też miałem okazję testować windoweyes for office, no i jak nadszedł windows 10 to używam nvda bądź narratora, w zanadrzu też testowałem zdsr, ale jak na razie to jeszcze dużo temu czytnikowi brakuje do poprawności, więc na razie puki co to będę używał nvda. Licencję zdsr mam ważną do końca roku i zobaczymy jak się to będzie rozwijało, czy się zdecyduję na dalsze odnowienie, czy jednak nie. Pozdrawiam was i milutkiego wieczorku wam życzę.
Ale przerzucić się z We na Jawsa? Podziwiam.
-- (Robert123):
Witajcie ja używałem na kompie najpierw windoweyes 31, potem 4.5, przewinął się też jaws 14, potem 15, był też windoweyes 5.5, no i od 2012 roku używać zacząłem nvda. Powiem wam, że to był duży przeskok, gdy mając właśnie we 5.5 zainstalowałem sobie nvda, zacząłem wtedy coraz mniej używać tamtego windoweyesa. Też miałem okazję testować windoweyes for office, no i jak nadszedł windows 10 to używam nvda bądź narratora, w zanadrzu też testowałem zdsr, ale jak na razie to jeszcze dużo temu czytnikowi brakuje do poprawności, więc na razie puki co to będę używał nvda. Licencję zdsr mam ważną do końca roku i zobaczymy jak się to będzie rozwijało, czy się zdecyduję na dalsze odnowienie, czy jednak nie. Pozdrawiam was i milutkiego wieczorku wam życzę.
--
-- (Robert123):
Witajcie ja używałem na kompie najpierw windoweyes 31, potem 4.5, przewinął się też jaws 14, potem 15, był też windoweyes 5.5, no i od 2012 roku używać zacząłem nvda. Powiem wam, że to był duży przeskok, gdy mając właśnie we 5.5 zainstalowałem sobie nvda, zacząłem wtedy coraz mniej używać tamtego windoweyesa. Też miałem okazję testować windoweyes for office, no i jak nadszedł windows 10 to używam nvda bądź narratora, w zanadrzu też testowałem zdsr, ale jak na razie to jeszcze dużo temu czytnikowi brakuje do poprawności, więc na razie puki co to będę używał nvda. Licencję zdsr mam ważną do końca roku i zobaczymy jak się to będzie rozwijało, czy się zdecyduję na dalsze odnowienie, czy jednak nie. Pozdrawiam was i milutkiego wieczorku wam życzę.
--
No jaws to mi się nawinął raz tak awaryjnie, bo jeszcze nie było nvda, tylko trzeba było mieć jakiegoś gadacza, bo komp był po naprawie, a nie mogliśmy jakoś zainstalować tego windoweyea, którego mieliśmy, no i potem miałem kompa z tego projektu z Urzędu Marszałkowskiego, gdzie też był na nim zainstalowany jaws. Jestem ciekaw jak się zmieni zdsr do końca roku, fajnie by było, gdyby tak naprawdę podrósł, żeby naprawdę wszystko w nim trybiło jak należy.