pentium napewno jest leprzy od celerona, a dyski magnetyczne nie są jakieś mega złe. Dużo komputerów je jeszcze ma i jest dobrze, leprzego della w tej cenie nie kupisz.
Pates, właśnie o to chodzi, że lepszego nie kupisz w tej cenia, a Asusa tak.
Oczywiście, że Pentium lepsze od celerona, ale pentium to również i3, i5, i7 drugiej, trzeciej, piątej, ósmej generacji Są dwu i cztero rdzeniowe, a magnetyczne dyski nie są złe, ale znacznie wolniejsze od SSD
Oczywiście, że Pentium lepsze od celerona, ale pentium to również i3, i5, i7 drugiej, trzeciej, piątej, ósmej generacji Są dwu i cztero rdzeniowe, a magnetyczne dyski nie są złe, ale znacznie wolniejsze od SSD
tak, tylko, że za ssd się płaci. Tak samo jak płaci się za powiedzmy i3, za ilość rdzeni itd. Ten pentium tutaj jest 4 rdzeniowy.
Jak jesteśmy w temacie, poleci ktoś komputer do 1600 zł? Ma być do szkoły, czyli musi być w stanie opsłużyć office, internet, okazjonalnie jakąś gierkę. Może być bez systemu bo system mam.
Jak jesteśmy w temacie, poleci ktoś komputer do 1600 zł? Ma być do szkoły, czyli musi być w stanie opsłużyć office, internet, okazjonalnie jakąś gierkę. Może być bez systemu bo system mam.
Za 1700 zł jakiś miesiąc temu widziałem Asusa Intel Core i3, 4 gb ram, dysk hdd 1 tb.
--Cytat (pates):
tak, tylko, że za ssd się płaci. Tak samo jak płaci się za powiedzmy i3, za ilość rdzeni itd. Ten pentium tutaj jest 4 rdzeniowy.
Jak jesteśmy w temacie, poleci ktoś komputer do 1600 zł? Ma być do szkoły, czyli musi być w stanie opsłużyć office, internet, okazjonalnie jakąś gierkę. Może być bez systemu bo system mam.
--Koniec cytatu
--Cytat (pates):
tak, tylko, że za ssd się płaci. Tak samo jak płaci się za powiedzmy i3, za ilość rdzeni itd. Ten pentium tutaj jest 4 rdzeniowy.
Jak jesteśmy w temacie, poleci ktoś komputer do 1600 zł? Ma być do szkoły, czyli musi być w stanie opsłużyć office, internet, okazjonalnie jakąś gierkę. Może być bez systemu bo system mam.
--Koniec cytatu
1- u mnie w sklepie lokalnym Bitserwis. 2- To akurat była piętnastka.
--Cytat (pates):
o kurde, jakisś link albo w jakim sklepie to można dostać? Aha wymóg do 14 cali max
--Koniec cytatu
--Cytat (pates):
o kurde, jakisś link albo w jakim sklepie to można dostać? Aha wymóg do 14 cali max
--Koniec cytatu
widziałem kilka ciekawych propozycji. W piątek najpewniej pójdę do sklepu i zobaczę co mają
Z tego co pamiętam Pates nie był zadowolony delikatnie mówiąc z obsługi Xkomu, więc.
--Cytat (Łowca_Androidów):
Pates, tutaj sobie przejrzyj
https://www.x-kom.pl/g-2/c/159-laptopy-notebooki-ultrabooki.html?f[price][from]=1200&f[price][to]=1700&f[22][257]=1&f[22][262]=1
--Koniec cytatu
--Cytat (Łowca_Androidów):
Pates, tutaj sobie przejrzyj
https://www.x-kom.pl/g-2/c/159-laptopy-notebooki-ultrabooki.html?f[price][from]=1200&f[price][to]=1700&f[22][257]=1&f[22][262]=1
--Koniec cytatu
asus oddany bo jeszcze się przegrzewał. Teraz zastanawiam się nad tym
https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-laptop-ip130s-14-n5000-4gb-128gb-w10.bhtml
https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-laptop-ip130s-14-n5000-4gb-128gb-w10.bhtml
problem w tym, że core i 3jki swoje kosztują i są najczęściej są w 15 nastkach mątowane.
Dysk jest wystarczający jak na potrzeby, czyli głównie office.
Dysk jest wystarczający jak na potrzeby, czyli głównie office.
Należałoby również sprawdzić ile maksymalnie pamięci RAM obsłuży, aktualnie 4GB to takie minium, przeglądarki internetowe zjadają sporo zasobów, sam system Windows 10 również nie należy do leciutkich.
jest napisane, że max 8 gb. Jak mówiłem chcę go używać głównie do pisania, internetu, rozmów w internecie i okazjonalnie gier
...i okazjonalnie do gier
No to nie poszalejesz.
Jak wyżej napisał Łysy, słabizna, kiepściutki procek
No to nie poszalejesz.
Jak wyżej napisał Łysy, słabizna, kiepściutki procek
Proponował bym poczekać, trochę dozbierać i kupić coś lepszego, nawet bez systemu- wyjdzie cię to taniej, a system zainstalujesz sobie na własną rękę.