Tak, ale jeśli mam dopłacać do Acera kiedy mogę kupić tańszego Asusa to na pewno nie wybiorę Acera, to wolę dopłacić do Asusa, tym bardziej, że ten Asus którego polecałem kosztuje 2299 tyle, że aktualnie jest tańszy o 200 zł. Poza tym była tu prośba o laptopa do 2000 zł więc myślę, że cena 2400 to sporo ponad tą cenę, ja podałem dobry sprzęt za cenę 2300 w cenie 2100
Jutro idę do sklepów jakiegoś saturna czy coś takiego, mediamarktu cze euro i zobaczę co tam mają. Może sobie gdzieś zapiszę te modele co polecaliście i się okaże.
A ja tak tylko zwrócę uwagę, na komputery tzw. Poleasingowe. Czasem za niewielkie pieniądze można wyhaczyć dobry sprzęt. Oczywiście taki sprzęt jest używany, ale firmy zajmujące się odświeżaniem takich komputerów raczej dbają o to, żeby wszystko było z nimi w porządku. Firmy, od których kupowałem to Zikom i Cebit.
--Cytat (grzegorzm): Jutro idę do sklepów jakiegoś saturna czy coś takiego, mediamarktu cze euro i zobaczę co tam mają. Może sobie gdzieś zapiszę te modele co polecaliście i się okaże.
--Koniec cytatu Jak chcesz znaleźć tani komputer i w miarę ok, to napewno nie tam, bardzo żadko kiedy tam są takie same ceny jak na allegro czy gdziekolwiek w necie, a często większe. Ja mój dawny komputer kupiłem za 2600 w sieciówce, a na Xcom był za 2100
Mojemu bratu w jakimś Pawilonie po roku padł dysk, po następnym płyta głuwna. Nie wiem jak teraz, ale kiedyś lubiły się przegrzewać. Gdybym teraz kupował coś na Windowsie to poszedł bym w Asusa, lub Acera, albo złorzył stacjonarkę.
To by został oczyszczony czyściutkim Windowsem tego samego dnia, w którym został kupiony. --Cytat (pates): ja ci asusa nie mogę polecić jeśli nie masz oka do pomocy albo się nie znasz, bo tam system jest strasznie zaśmiecony.
Pates, ale teraz każdy laptop jest na UEFI. HP nadal mają problemy z przegrzewaniem, dość czybko zaczynają wiatraczki wrzeszczeć, że gdyby nie obudowa to laptop by się unosił :D Ja osobiście polecam Asus'a lub Dell, tyle, że Dell to już z wyższej półki, te tanie to o kant dupy rozbić, to taka sama masówka jak inne. Swego czasu, ale tylko na początku jak weszli na rynek to MSI mieli dobre lapki za dobrą cenę, ale zeszli z jakością, poszli w błyskotki, kosztem jakości.
wiem że każdy jest na uefi, ale asusy są szczegulnie zaśmiecone. Ja mam della kupionego za 4000 zł i mimo tego że to nie najwyższa klasa jest on dobry. Kupiłem go 2 lata temu. intel core i 5 7, 4 rdzenie po 2,5ghz 4ghz turbo, 8gb ram ddr4, dysk ssd 320 gb i hdd 1tb, karta dźwiękowa realtek hd audio i creative soundblaster, grafika nvidia g force 710, akumulator nie pamiętam dokładnie jaki, ale tak z 14 godziny może wyciągnąć, bluetooth 5.0, wifi dwózakresowe, 4 porty usb, 2x 2.0, 1x3.0, 1x usb C 3.0, 1x hdmi, kensinkton lok, czytnik kart sd micro sd hc itp do 3tb, złącze kombo jack 3,5mm, wiatraczki, klawiatura numeryczna, 4 głośniki podobno jbl, nagrywarka płyt cd dvd, dwa zawiasy, przekątna ekranu 15,6 cala, aparat chyba 3 albo 5 mpix, metalowa ramka, plastikowa obudowa, wymienna bateria, slot na dodatkową kość ram, slot dysku m2.
Ja wychodzę z założenia, że nie ma znaczenia jaki producent, po zakupie od razu stawiam system czysty, oczywiście po wcześniejszej aktywacji windy dostarczonej z lapkiem.
A ja tam w dellu nic nie stawiałem. Wywaliłem tylko sobie mcafee, a z reszty aplikacji typu support assist czy dell update korzystam. Bo te się czasem przydają do aktualizacji sterowników.