z tego co wiem to zbyt grywalne to to nie jest i raczej bez oka w wielu sytuacjach sobie nie poradzimy.
Prawda jest taka, że to co zostało dodane to nie jest dostępność dla nas, a jedynie tts, który może pomagać w rozgrywce, ale nie czyni gry grywalnej, także radzę nie kupować.
Pozwolę sobie na offtop o nieco innej grze, gdzie jest podobna sytuacja.
Jest taki sidescroller na kompy igle island.
Jest tam tts do tego stopnia zaimplementowany, że odczytywane jest co zbieramy, z czym wchodzimy interakcje, oraz wszystkie meni są czytane.
Wydawać by się mogło, ale super, niestety, gra jest proceduralnie generowana, jest mega rozbudowana, więc dojść i wyjść z miejsc może być kilkanaście.
Nie słychać żadnych platform, a platforming jest bardzo skomplikowany, a twórca od lat nawet pacem nie kiwnoł, żeby dla blindów coś zrobić.
Niestety jest taki wymóg w usa, że gry powinny mieć zaimplementowane jakiś dostępny tryb komunikacji z graczem, co by to się nazywało accessibility szeroko pojęte.
Niestety igle island i age of empires to są właśnie takie produkcje, że zostało tam dodane jakieś se tts, żeby se było, ale niekoniecznie niewidomych trzeba uwzględniać.
No niestety, taka jest prawda smutna i bolesna