Forum

Teatr

Film, telewizja i wszystko, co niepasuje do innych forów

Previous 2 / 2

gadaczka

#21 ·

1 likes
No, ale audiodeskrypcji nie może być za dużo, żeby się zmieścić po między mówieniem aktorów.
Dziękuję użytkownikom portalu Elten Link za możliwość obserwowania środowiska niewidomych. Stanowiło to dla mnie etap wstępny do pracy z niewidomymi na żywo.

hazel96

#22 ·

Właśnie wiem, dlatego pewnie przesadziłam :D

skrzypenka

#23 ·

1 likes
Cześć, występowałam w teatrze łódzkim Jaracza. Grałam tam prawie 2 lata z Marcinem Korczem i Agnieszką
Więdłochą. Jak ktoś chce to mogę gdzieś o tym szerzej opowiedzieć.
Große Operndiva?

Elanor

#24 ·

Może jakiś wpis na blogu? :)
Ciekawa sprawa.

Kasia

#25 ·

1 likes
O tak, ja też na to czekam, Lindeczko.

Co do teatru wybrzerze w Gdańsku, oni robią jeden taki spektakl w miesiacu. Od chyba kilku latek. Ale
ja sama się o tym dość niedawno dowiedziałam. Audiodeskrybcja jest robiona na żywo, więc nie nakłada
się to, co mówią aktorzy z opisem.

skrzypenka

#26 ·

1 likes
tak, u nas w Łodzi w teatrze powszechnym chyba co środę robią takie spektakle z audiodeskrypcją.
zrobię
wpis audio na blogu, ale dopiero jak będę w Łodzi, ponieważ tam mam chyba lepsze to nagrywanie przez
mikrofon niż tu z laptopa.
Große Operndiva?

skrzypenka

#27 ·

Cześć, na moim blogu jest krótka opowieść o mojej przygodzie z Łódzkim Teatrem Jaracza. Nie powiedziałam
pewnie wszystkiego, ale jak coś to pytajcie tutaj w wątku, albo w komentarzach. Jak mi się coś przypomni
to dopiszę.
Große Operndiva?

majkmik1981

#28 ·

1 likes
Cześć
Teatr lubię, i myślę że fajnie jest się raz na jakiś czas wyrwać na takowe przedstawienie. W poznaniu jakieś 2 lata temu byłem w Teatrze wielkim na przedstawieniu z ad Była to opowieść Wigilijna. Super sprawa, chociaż jak chodzę do teatru, to zauważyłem, że tam często wielu rzeczy można się domyślić.
Np wczoraj byłem w Poznaniu w Teatrze Animacji z podopiecznymi na przedstawieniu Pociąg do bożego Narodzenia.
Wydarzenie dla dzieci, hm najmłodsze jakie słyszałem mogło mieć 2 latka. Spektakl opowiadał o tym jak grupa pasażerów, wśród nich święty Mikołaj jadą pociągiem i w pewnym momencie pociąg staje i pojawia się komunikat, że pkp przeprasza wszystkich za utrudnienia, ale sprawa jest trudna bo prawdopodobnie nie damy rady ruszyć przed świętami. Potem ktoś wpada na pomysł by przygotować wigilię w pociągu i w końcu się to udaje. Po Wilii na którą była zaproszona także Pani Konduktor,
pociąg w dziwny sposób naprawia się i rusza.

Spektakl był oczywiście bez ad ale po spektaklu było spotkanie z aktorami i było można się dopytać o wszystko.

Od pewnego czasu gdy dorabiam sobie w internacie będąc wychowawcą, często też zabieram podopieczne mojej grupy i czasami sąsiedniej do T.A. Na tzw czytanki. Są to czytane przedstawienia z podziałem na role, tylko że przy takim czytaniu aktorzy robią to na siedząco. Fajna sprawa! Polecam każdemu.
Pozdrawiam,

hazel96

#29 ·

Brzmi całkiem interesująco. :)

Lowca_Androidow

#30 ·

1 likes
@lwica zapewne u Ciebie w mieście jest siedziba PZN (Polski Związek Niewidomych) poszukaj na stronie kontaktu i zadzwoń. Tam Ci powiedzą czy są organizowane spektakle z audiodeskrypcją, do tego jest dofinansowanie do biletów - tak przynajmniej jest w Krakowie. Ja za bilet płacę 5-10 zł.
Wprawdzie daaaaawno nie bywałem w teatrze, ale ostatnio aż dwa razy, raz niestety bez audiodeskrypcji, ale akurat w tej sztuce nie była potrzebna, występowało 4 aktorów i rzecz się działa cały czas w jednym miejscu bez zmiany scenerii itp. Oczywiście tytułu Wam nie podam bo zapomniałem hehe.
W listopadzie byłem na drugiej sztuce, niby niedawno, ale też nie pamiętam tytułu, wiem tylko, że kobity grały facetów, a faceci gali kobiety i tu była audiodeskrypcja - syn Peszka w słuchawce na żywo opowiadal co się dzieje na scenie, bez przesady, bez przeszkadzania, nawet w pewnym momencie jeden z aktorów pomylił nieco rolę i ten w słuchawce się roześmiał haha
Dziękuję wszystkim tym, którzy mnie wspierali i pomagali, wszystkim tym, z którymi miło się gawędziło i spędzało czas.
Ostatnie zdarzenia przyspieszyły moją decyzję, odchodzę.
Na koniec chciałem pogratulować moderatorom grupy o telefonach, Samodzielność oraz Polskie społeczeństwo działań skutkujących tym, że nie chce się tutaj zaglądać
Mają wyłączność na słuszność, user nie ma prawa mieć innego zdania, a jeśli takowy broni swoich racji spuszczają ze smyczy swoją obronną maskotkę.
Działania władzy pokazują jedynie, że wspomniana moderacja ma w głębokim poważaniu to co miśli zwykły user bez uprawnień moderatorskich, bo kimże taki user jest..
Brak wyjaśnień, merytorycznych, podpartych choćby regulaminem, to brak szacunku.
Jak to nawet namiastka władzy potrafi uderzyć do głowy...
Aha, kroplę czary przelał ban otrzymany za to, że napisałem do maskotki moderatorek, że się podlizuje, żałuję jedynie, że nie napisałem kulturalnie, a nie zgodnie z moimi zasadami, że zawsze piszę to co myślę, czyli, że liże dupę.

Lowca_Androidow

#31 ·

1 likes
No ja się 22 lutego wybieram do teatru na "Nieboska Komedia" z audiodeskrypcją
Dziękuję wszystkim tym, którzy mnie wspierali i pomagali, wszystkim tym, z którymi miło się gawędziło i spędzało czas.
Ostatnie zdarzenia przyspieszyły moją decyzję, odchodzę.
Na koniec chciałem pogratulować moderatorom grupy o telefonach, Samodzielność oraz Polskie społeczeństwo działań skutkujących tym, że nie chce się tutaj zaglądać
Mają wyłączność na słuszność, user nie ma prawa mieć innego zdania, a jeśli takowy broni swoich racji spuszczają ze smyczy swoją obronną maskotkę.
Działania władzy pokazują jedynie, że wspomniana moderacja ma w głębokim poważaniu to co miśli zwykły user bez uprawnień moderatorskich, bo kimże taki user jest..
Brak wyjaśnień, merytorycznych, podpartych choćby regulaminem, to brak szacunku.
Jak to nawet namiastka władzy potrafi uderzyć do głowy...
Aha, kroplę czary przelał ban otrzymany za to, że napisałem do maskotki moderatorek, że się podlizuje, żałuję jedynie, że nie napisałem kulturalnie, a nie zgodnie z moimi zasadami, że zawsze piszę to co myślę, czyli, że liże dupę.

skrzypenka

#32 ·

w tym teatrze Jaracza, w którym grałam, też wystawiali tę sztukę, tyle, że bez audiodeskrypcji.
Große Operndiva?

lwica

#33 ·

1 likes
Bardzo lubię tę formę spędzania czasu. :) Zwłaszcza musicale, choć innymi przedstawieniami też nie pogardzę. :)
Nawet jeśli jesteś aniołem, zawsze znajdzie się ktoś, komu będzie przeszkadzał szelest twoich skrzydeł. Autor nieznany.

skrzypenka

#34 ·

1 likes
Cześć, zaczęłam nową przygodę z teatrem Łódzkim, ale tym razem jest to teatr Nowy. :)
Große Operndiva?

wrzos33

#35 ·

Witajcie. Odświeżam temat.
Ja również należę do osób lubiących teatr, bywałam na spektaklach zarówno z audiodeskrypcją jak i jej pozbawionych.
Chciałam natomiast polecić Wam spektakle komediowe dostępne na portalu Stowarzyszenia DE FACTO, np.:
Pełna powaga. Komedia dla ludzi bez poczucia humoru, czas trwania 78 min
Damy i Huzary
"Związek otwarty", czas trwania 54 min.
"19 południk", czas trwania 80 min.
Chłopcy, czas trwania 78 min

wrzos33

#36 ·

Chciałabym Wam polecić niezwykły spektakl pt. Cyrano de Bergerac,który miałam okazję obejrzeć i który wywarł na mnie ogromne wrażenie. Przepiękny, romantyczny, ale też dowcipny.Wraz z główną bohaterką poszukamy odpowiedzi na pytanie,czy w miłości liczy się charakter, osobowość, dusza i serce czy może wygląd ukochanej osoby.

wrzos33

#37 ·

Obejrzałam i polecam kolejny poruszający spektakl Piękna Zośka udostępniony na portalu Stowarzyszenia DE FACTO.
Previous 2 / 2