Previous
2 / 2
1 likes
No, ale audiodeskrypcji nie może być za dużo, żeby się zmieścić po między mówieniem aktorów.
1 likes
Cześć, występowałam w teatrze łódzkim Jaracza. Grałam tam prawie 2 lata z Marcinem Korczem i Agnieszką
Więdłochą. Jak ktoś chce to mogę gdzieś o tym szerzej opowiedzieć.
Więdłochą. Jak ktoś chce to mogę gdzieś o tym szerzej opowiedzieć.
1 likes
O tak, ja też na to czekam, Lindeczko.
Co do teatru wybrzerze w Gdańsku, oni robią jeden taki spektakl w miesiacu. Od chyba kilku latek. Ale
ja sama się o tym dość niedawno dowiedziałam. Audiodeskrybcja jest robiona na żywo, więc nie nakłada
się to, co mówią aktorzy z opisem.
Co do teatru wybrzerze w Gdańsku, oni robią jeden taki spektakl w miesiacu. Od chyba kilku latek. Ale
ja sama się o tym dość niedawno dowiedziałam. Audiodeskrybcja jest robiona na żywo, więc nie nakłada
się to, co mówią aktorzy z opisem.
1 likes
tak, u nas w Łodzi w teatrze powszechnym chyba co środę robią takie spektakle z audiodeskrypcją.
zrobię
wpis audio na blogu, ale dopiero jak będę w Łodzi, ponieważ tam mam chyba lepsze to nagrywanie przez
mikrofon niż tu z laptopa.
zrobię
wpis audio na blogu, ale dopiero jak będę w Łodzi, ponieważ tam mam chyba lepsze to nagrywanie przez
mikrofon niż tu z laptopa.
Cześć, na moim blogu jest krótka opowieść o mojej przygodzie z Łódzkim Teatrem Jaracza. Nie powiedziałam
pewnie wszystkiego, ale jak coś to pytajcie tutaj w wątku, albo w komentarzach. Jak mi się coś przypomni
to dopiszę.
pewnie wszystkiego, ale jak coś to pytajcie tutaj w wątku, albo w komentarzach. Jak mi się coś przypomni
to dopiszę.
1 likes
Cześć
Teatr lubię, i myślę że fajnie jest się raz na jakiś czas wyrwać na takowe przedstawienie. W poznaniu jakieś 2 lata temu byłem w Teatrze wielkim na przedstawieniu z ad Była to opowieść Wigilijna. Super sprawa, chociaż jak chodzę do teatru, to zauważyłem, że tam często wielu rzeczy można się domyślić.
Np wczoraj byłem w Poznaniu w Teatrze Animacji z podopiecznymi na przedstawieniu Pociąg do bożego Narodzenia.
Wydarzenie dla dzieci, hm najmłodsze jakie słyszałem mogło mieć 2 latka. Spektakl opowiadał o tym jak grupa pasażerów, wśród nich święty Mikołaj jadą pociągiem i w pewnym momencie pociąg staje i pojawia się komunikat, że pkp przeprasza wszystkich za utrudnienia, ale sprawa jest trudna bo prawdopodobnie nie damy rady ruszyć przed świętami. Potem ktoś wpada na pomysł by przygotować wigilię w pociągu i w końcu się to udaje. Po Wilii na którą była zaproszona także Pani Konduktor,
pociąg w dziwny sposób naprawia się i rusza.
Spektakl był oczywiście bez ad ale po spektaklu było spotkanie z aktorami i było można się dopytać o wszystko.
Od pewnego czasu gdy dorabiam sobie w internacie będąc wychowawcą, często też zabieram podopieczne mojej grupy i czasami sąsiedniej do T.A. Na tzw czytanki. Są to czytane przedstawienia z podziałem na role, tylko że przy takim czytaniu aktorzy robią to na siedząco. Fajna sprawa! Polecam każdemu.
Pozdrawiam,
Teatr lubię, i myślę że fajnie jest się raz na jakiś czas wyrwać na takowe przedstawienie. W poznaniu jakieś 2 lata temu byłem w Teatrze wielkim na przedstawieniu z ad Była to opowieść Wigilijna. Super sprawa, chociaż jak chodzę do teatru, to zauważyłem, że tam często wielu rzeczy można się domyślić.
Np wczoraj byłem w Poznaniu w Teatrze Animacji z podopiecznymi na przedstawieniu Pociąg do bożego Narodzenia.
Wydarzenie dla dzieci, hm najmłodsze jakie słyszałem mogło mieć 2 latka. Spektakl opowiadał o tym jak grupa pasażerów, wśród nich święty Mikołaj jadą pociągiem i w pewnym momencie pociąg staje i pojawia się komunikat, że pkp przeprasza wszystkich za utrudnienia, ale sprawa jest trudna bo prawdopodobnie nie damy rady ruszyć przed świętami. Potem ktoś wpada na pomysł by przygotować wigilię w pociągu i w końcu się to udaje. Po Wilii na którą była zaproszona także Pani Konduktor,
pociąg w dziwny sposób naprawia się i rusza.
Spektakl był oczywiście bez ad ale po spektaklu było spotkanie z aktorami i było można się dopytać o wszystko.
Od pewnego czasu gdy dorabiam sobie w internacie będąc wychowawcą, często też zabieram podopieczne mojej grupy i czasami sąsiedniej do T.A. Na tzw czytanki. Są to czytane przedstawienia z podziałem na role, tylko że przy takim czytaniu aktorzy robią to na siedząco. Fajna sprawa! Polecam każdemu.
Pozdrawiam,
1 likes
@lwica zapewne u Ciebie w mieście jest siedziba PZN (Polski Związek Niewidomych) poszukaj na stronie kontaktu i zadzwoń. Tam Ci powiedzą czy są organizowane spektakle z audiodeskrypcją, do tego jest dofinansowanie do biletów - tak przynajmniej jest w Krakowie. Ja za bilet płacę 5-10 zł.
Wprawdzie daaaaawno nie bywałem w teatrze, ale ostatnio aż dwa razy, raz niestety bez audiodeskrypcji, ale akurat w tej sztuce nie była potrzebna, występowało 4 aktorów i rzecz się działa cały czas w jednym miejscu bez zmiany scenerii itp. Oczywiście tytułu Wam nie podam bo zapomniałem hehe.
W listopadzie byłem na drugiej sztuce, niby niedawno, ale też nie pamiętam tytułu, wiem tylko, że kobity grały facetów, a faceci gali kobiety i tu była audiodeskrypcja - syn Peszka w słuchawce na żywo opowiadal co się dzieje na scenie, bez przesady, bez przeszkadzania, nawet w pewnym momencie jeden z aktorów pomylił nieco rolę i ten w słuchawce się roześmiał haha
Wprawdzie daaaaawno nie bywałem w teatrze, ale ostatnio aż dwa razy, raz niestety bez audiodeskrypcji, ale akurat w tej sztuce nie była potrzebna, występowało 4 aktorów i rzecz się działa cały czas w jednym miejscu bez zmiany scenerii itp. Oczywiście tytułu Wam nie podam bo zapomniałem hehe.
W listopadzie byłem na drugiej sztuce, niby niedawno, ale też nie pamiętam tytułu, wiem tylko, że kobity grały facetów, a faceci gali kobiety i tu była audiodeskrypcja - syn Peszka w słuchawce na żywo opowiadal co się dzieje na scenie, bez przesady, bez przeszkadzania, nawet w pewnym momencie jeden z aktorów pomylił nieco rolę i ten w słuchawce się roześmiał haha
1 likes
No ja się 22 lutego wybieram do teatru na "Nieboska Komedia" z audiodeskrypcją
w tym teatrze Jaracza, w którym grałam, też wystawiali tę sztukę, tyle, że bez audiodeskrypcji.
1 likes
Bardzo lubię tę formę spędzania czasu. :) Zwłaszcza musicale, choć innymi przedstawieniami też nie pogardzę. :)
1 likes
Cześć, zaczęłam nową przygodę z teatrem Łódzkim, ale tym razem jest to teatr Nowy. :)
Witajcie. Odświeżam temat.
Ja również należę do osób lubiących teatr, bywałam na spektaklach zarówno z audiodeskrypcją jak i jej pozbawionych.
Chciałam natomiast polecić Wam spektakle komediowe dostępne na portalu Stowarzyszenia DE FACTO, np.:
Pełna powaga. Komedia dla ludzi bez poczucia humoru, czas trwania 78 min
Damy i Huzary
"Związek otwarty", czas trwania 54 min.
"19 południk", czas trwania 80 min.
Chłopcy, czas trwania 78 min
Ja również należę do osób lubiących teatr, bywałam na spektaklach zarówno z audiodeskrypcją jak i jej pozbawionych.
Chciałam natomiast polecić Wam spektakle komediowe dostępne na portalu Stowarzyszenia DE FACTO, np.:
Pełna powaga. Komedia dla ludzi bez poczucia humoru, czas trwania 78 min
Damy i Huzary
"Związek otwarty", czas trwania 54 min.
"19 południk", czas trwania 80 min.
Chłopcy, czas trwania 78 min
Chciałabym Wam polecić niezwykły spektakl pt. Cyrano de Bergerac,który miałam okazję obejrzeć i który wywarł na mnie ogromne wrażenie. Przepiękny, romantyczny, ale też dowcipny.Wraz z główną bohaterką poszukamy odpowiedzi na pytanie,czy w miłości liczy się charakter, osobowość, dusza i serce czy może wygląd ukochanej osoby.
Previous
2 / 2