Forum

Twórczość Władysława Stanisława Reymonta.

Literatura

Krzysztof

#1 ·

1 likes
Czy w czasach szkolnych przerabialiście utwory Reymonta? Poznam chętnie wasze opinie.
Władca słońca

wrzos33

#2 ·

Tak, oczywiście.
Co prawda lata szkolne mam już dawno za sobą, ale w szkole średniej lekturą obowiązkową byli "Chłopi". Pamiętam, że mieliśmy przeczytać po 2 części, ale ja będąc prymuską wysłuchałam całości. Natomiast "Ziemię obiecaną" przeczytałam już dużo później.

Zuzler

#3 ·

1 likes
U mnie podobnie. I nie żałuję, choć "Ziemia obiecana" wydawała mi się bardziej, hehe, obiecująca. "Chłopów" jednak naprawdę lubię, tam jest kurde wszystko - miłość, zdrada, zabójstwo, kłótnie o spadek, szczypta patriotyzmu, bunt jednostki, psychologia tłumu, nierówności społeczne... Mięsko, proszę państwa, a do tego to dla mnie było po prostu ciekawe.

Natalia2000

#4 ·

1 likes

Dokładnie, "Chłopów", również ówielbiam.

Krzysztof

#5 ·

1 likes
Ach tak. "Chłopi". Bardzo przyjemnie się to czyta.