Jak już o tym informowaliśmy, administrator grupy NVDA, zvonimirek222, był zaangażowany we włamanie na konto użytkowniczki Gabi.
Ponieważ poszkodowana nie chciała kontynuować sprawy, a Elten nie jest jej stroną, na tym temat się zakończył.
Docierają do nas jednak liczne głosy mówiące o tym, że osoba podejmująca się takich działań, zdaniem użytkowników, nie powinna pełnić funkcji administratora grupy rekomendowanej. Ponieważ regulamin portalu nie uwzględnia jednoznacznie takiego przypadku, a opinie są mocno zróżnicowane, postanowiliśmy stworzyć ankietę, w której zapytamy o zdanie społeczności.
Chęć przejęcia tej grupy zgłosiła Paulinux. W ankiecie będzie można zagłosować więc na jedną z trzech opcji: pozostawienie obecnego administratora, powierzenie tej grupy Paulinux lub zorganizowanie pełnoprawnych wyborów.
Żeby dać czas zainteresowanym na wypowiedzenie się, a głosującym na zastanowienie, ankieta pojawi się wieczorem w środę, 27 czerwca i będzie dostępna do niedzieli, 30 czerwca.
Podobnie jak w przypadku wyborów administratora, zostanie ona przefiltrowana pod kątem multikont lub kont nieaktywnych na Eltenie od wielu miesięcy.
Tym czasem zapraszam do dyskusji w tym wątku.
Z pozdrowieniami,
Dawid Pieper