Forum

Skrobaczka do masła

W kuchni

Numernabis

#1 ·

Nie wiedziałem jak nazwać wątek, bo tak naprawdę nie wiem jak się ten przyrząd nazywa.
Od razu mówię, że nie chodzi tutaj o taki drewniany nożyk, jest to coś w rodzaju obieraczki do jażyn, albo jak ktoś wie jak wygląda nożyk do sera żółtego, podobny jest do łopatki do nabierania ciasta tylko ma wycięcie i ciągnąc po żółtym serze kroimy plasterek i podobnie działa ta skrobaczka do masła, ciągniemy po twardym maśle z lodówki i z drugiej strony wychodzą takie cieniutkie paseczki masła, to praktycznie zanim nałożymy na kromkę chleba robi się mięciutkie i można smarować.
Jest takie coś, ale nie wiem jak się nazywa żeby znaleźć i kupić.
Może się ktoś z tym spotkał i ma namiar.
Znajdź sobie zajęcie, które kochasz, a nie przepracujesz w życiu ani jednego dnia.

Kat

#2 ·

"Nie wolno się bać.
Strach zabija duszę.
Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie.
Stawię mu czoło.
Niech przejdzie po mnie i przeze mnie.
A kiedy przejdzie, odwrócę oko swej jaźni na jego drogę.
Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic. ... Jestem tylko ja."
- Litania Bene Gesserit przeciw strachowi ("

adelcia

#3 ·

ponieważ kocham zwykłe masło a szlak jasny mnie trafia jak mam go posmarować, to to by mi się bardzo przydało.

Numernabis

#4 ·

Kat, dziękuję, ale właśnie to jest to co mam, krajalnica do żółtego sera w plasty :), maso się da, ale to będzie plaster masła i to wcale nie taki cieniutki i jak na jedną kromkę to zbyt wiele :)
Znajdź sobie zajęcie, które kochasz, a nie przepracujesz w życiu ani jednego dnia.

Zuzler

#5 ·

Edited
A próbowałeś użyć zwykłej obieraczki do warzyw?

Numernabis

#6 ·

Nie, bo ona jest węższa niż masło, można by od tej węższej strony, ale mam masło w maselniczce :)
Nie mam tej skrobaczki i po prostu skrobię nożem, ale ta skrobaczka brzmi lepiej :), mniej skrobania :), jedno pociągnięcie i mamy ileś tam makaroników masła, któe szybciutko odtaje.