Numernabis
#1 ·
1 likes
Nie wiem czy uda mi się jasno wyjaśnić.
Widzący chcąc przeciągnąć elemetn klika i przytrzymuje lewy przycisk myszy na danym elemencie i po prostu go przeciąga we właściwe miejsce i puszcza klawisz myszy, niewidomy nie ma takiej możliwości, no chyba, że trafi kursorem myszy :)
Może jakiś emulator, zaznaczamy element ustawiając się na nim strzałkami, wciskamy kombinację klawiszy, która spowoduje wirtualne wciśnięcie lewego klawiszy myszy i jego przytrzymanie, teraz strzałkami przesuwamy góra dół, dodatek powinien informować o ewentualnych przesunięciach, np. na pulpicie, że właśnie jesteśmy na jakiejś ikonie i np, że to puste miejsce lub jak w telefonie siatak czyli informacja o kolumnie i wierszu, i kiedy docieramy do właściwego mejsca kolejna kombinacja klawiszy powoduje puszczenie wirtualnego lewego klawisza myszy, element został przeniesiony.
Oczywiście wymyśliłem sobie taką opcję, ale nie mam pojęcia czy jest ona możliwa do zrealizowania.
Może niezbyt często coś takiego jest potrzebne, ale bywają sytuacje, że przydałoby się, zwłaszcza komuś kto lubi mieć poukładane według siebie.
Widzący chcąc przeciągnąć elemetn klika i przytrzymuje lewy przycisk myszy na danym elemencie i po prostu go przeciąga we właściwe miejsce i puszcza klawisz myszy, niewidomy nie ma takiej możliwości, no chyba, że trafi kursorem myszy :)
Może jakiś emulator, zaznaczamy element ustawiając się na nim strzałkami, wciskamy kombinację klawiszy, która spowoduje wirtualne wciśnięcie lewego klawiszy myszy i jego przytrzymanie, teraz strzałkami przesuwamy góra dół, dodatek powinien informować o ewentualnych przesunięciach, np. na pulpicie, że właśnie jesteśmy na jakiejś ikonie i np, że to puste miejsce lub jak w telefonie siatak czyli informacja o kolumnie i wierszu, i kiedy docieramy do właściwego mejsca kolejna kombinacja klawiszy powoduje puszczenie wirtualnego lewego klawisza myszy, element został przeniesiony.
Oczywiście wymyśliłem sobie taką opcję, ale nie mam pojęcia czy jest ona możliwa do zrealizowania.
Może niezbyt często coś takiego jest potrzebne, ale bywają sytuacje, że przydałoby się, zwłaszcza komuś kto lubi mieć poukładane według siebie.