Forum

Twórczość Ricka Riordana

Literatura

Previous 2 / 8 Next

pajper

#21 ·

A ja sądzę, że troszkę źle do tego podchodzicie.
Po pierwsze, nikt nie mógł powiedzieć Lukeowi, że Kronos jest zły.
Przypominam, że o tytanach się nie mówiło.
Ale problem jest dużo bardziej złożony.
Czy rzeczywiście możemy wprowadzić tu podział na dobrych bogów i złych tytanów?
Luke widział śmierć swojej przyjaciółki, Thalii.
Śmierć, która miała miejsce tylko z powodu złamania obietnicy przez Zeusa.
Zauważcie, że Thalia była skreślona od samego początku, wyłącznie z powodu pochodzenia.
Hades zamiast miast mścić się na bracie, postanowił zabić jego córkę.
Sam Luke był odrzucony przez ojca.
Widział herosów ściganych i zabijanych przez potwory.
Szczerze mówiąc, doznał wiele więcej okrucieństwa bogów, niż Percy.
Czy w takiej sytuacji możemy powiedzieć, że bogowie są dobzi?
Luke słusznie uważał ich za niesprawiedliwych.
Nie powinno więc dziwić, że sprzymierzył się z Kronosem.
Oczywiście, Pan Czasu nie jest dobrą postacią, białym charakterem.
Ale jest drugim odniesieniem, drugim choryzontem.
Luke nie miał z kim innym się sprzymierzyć.
Pozdrawiam,
DP
#StandWithUkraine

Shoot for the Moon. Even if you miss, you'll land among the stars.

pates

#22 ·

Właśnie zrobiłem test z Percyego Jacksona więc zapraszam do sprawdzenia swojej wiedzy
„Równowaga nie działa w korporacjach. Tam rządzi chaos i budżet.

pates

#23 ·

Zrobiony kolejny test. Swoją drogą czemu Luke oddał Kronosowi ciało? Jak myślicie?
„Równowaga nie działa w korporacjach. Tam rządzi chaos i budżet.

hazel96

#24 ·

Pewnie Kronos mu czegoś naobiecywał... Jakoś się nad tym nie zastanawiałam, jeśli mam być szczera. Proponuję
jednak pójście w tym wątku w nieco inną stronę: jakich bohaterów lubicie i dlaczego? Ja, jak być może
niektórzy wnioskują z nicka, najbardziej lubię Hazel Levesque. Ujęła mnie swoją lojalnością wobec przyjaciół,
pozytywnie zaskoczyła tym, że trochę postawiła się Hekate. Ogólnie myślę, że jesteśmy po prostu do siebie
podobne, tyle że ona jest odważniejsza. :D

klaudia27

#25 ·

Możliwe, ale ja myślę,że postawa Luke'a wynikała głównie z jego nienawiści do ojca i bogów wogólę. Poprostu
chciał, żeby bogowie zniknęli, nieważne, co działo by się puźniej. Szkoda, że przez to, co robił ranił
swoich dawnych przyjaciół, ale z tym, co mówił o bogach, miał rację. Zresztą, jak kolwiek byśmy go oceniali,
wkońcu stanął po właściwej stronie i uratował świat.
Kroniki rodu Kane czytałam, serdecznie polecam. Poczucie chumoru Rjordana jest tu jeszcze bardziej widoczne.
Boskie pruby też czytałam, świetne, chociaż Magnus Hase i bogowie Azgardu jest jeszcze lepsze. pozdrawiam.

Celtic1002

#26 ·

A masz może Kroniki Kane?
"Trzeba być wielkim przyjacielem, żeby przyjść i przesiedzieć z kimś całe popołudnie tylko po to, żeby nie czuł się samotny. Odłożyć swoje ważne sprawy i całe popołudnie poświęcić na trzymanie kogoś za rękę."

Anna Frankowska

hazel96

#27 ·

Ja z kolei bardzo żałuję, że nie mam dalszych części "Bogów Azgardu" poza "Mieczem lata".

zywek

#28 ·

Ja mam wszystkie kroniki Cane

Celtic1002

#29 ·

To ja bym poprosiła, jeśli by się dało.
"Trzeba być wielkim przyjacielem, żeby przyjść i przesiedzieć z kimś całe popołudnie tylko po to, żeby nie czuł się samotny. Odłożyć swoje ważne sprawy i całe popołudnie poświęcić na trzymanie kogoś za rękę."

Anna Frankowska

zywek

#30 ·

To jakoś wieczorem pdrzucę lnk.

longshoot

#31 ·

szukam książki o dawnych greckich herosach opowiadaną przez percyego ale nigdzienie mogę znaleść.

hazel96

#32 ·

Której dokładnie?

longshoot

#33 ·

greccy herosi oczami percyego jacksona czy jakoś tak pisałem o tym gdzieś

hazel96

#34 ·

Też bym poczytała, ale nie wiem, czy gdzieś w necie jest.

Celtic1002

#35 ·

Ja też szukałam. Mam gdzieś nawet spis tego,co brakuje, ale nigdzie nie ma, bo szukałam.
"Trzeba być wielkim przyjacielem, żeby przyjść i przesiedzieć z kimś całe popołudnie tylko po to, żeby nie czuł się samotny. Odłożyć swoje ważne sprawy i całe popołudnie poświęcić na trzymanie kogoś za rękę."

Anna Frankowska

longshoot

#36 ·

ja nawey kiedyś skądś pobrałem, no ale kiedy chciałem to przetworzyć acrobat reader dc miał z tym problem

longshoot

#37 ·

siema! czy ktolś z was czytał już może drugi tomboskich prób apolla bo ja czytałem i muszę powiedzieć,
że książka jak zwykle zaje*ista yrocznir

pajper

#38 ·

Ja czytałem.
Ale, szczerze mówiąc, zawiodłem się.
Moim zdaniem autor pogrzebał wszelką fabularną i charakterową zgodność z poprzednimi cyklami, o świecie nie wspominając.
A szkoda, bo poprzednie cykle były świetne.
Ale to oczywiście moja osobista opinia.
#StandWithUkraine

Shoot for the Moon. Even if you miss, you'll land among the stars.

zywek

#39 ·

Ja jeszcz nie czytałem, ale zamierzam to zrobić najblizszym czasie.

hazel96

#40 ·

Oo, ja nie czytałam żadnej części tego cyklu, byłby ktoś tak miły i jakoś udostępnił obie? :D
Previous 2 / 8 Next