To ja z kolei jestem ze szkoły Syntalkowych ultrakonserwatystów - co raz w 1996 roku powstało, do dziś nie padło i na najnowszej 10-tce ma siędobrze. Brzmi jak ufoludek, ale za to zdążyłem go już polubić. Bardzo wyraźnie wymawia, więc nawet gdy czytam nim w językach obcych w wielu sytuacjach radzi sobie na tyle, że przełączać nie muszę.
hmm to ten syntalk co tak dziko brzmi na wysokich tonach, że chyba mniej osób go rozumie nirz podkręconego nvda?
Normalnie preferuję Espeaka przy prędkości 90% na NVDA, w razie konieczności ustawię go i na 30% przy podkręceniu.
Ale czytać bym tak nie umiał, nawet forum, źle mi z taką mową.
Jedno to przeglądać kod, programować czy nawet pracować na komputerze.
Drugie, czytać.
Brak sensownej syntezy jest tym, co sprawia, że tak często widujecie mnie na Windowsie, a nie Linuxie.
Ale czytać bym tak nie umiał, nawet forum, źle mi z taką mową.
Jedno to przeglądać kod, programować czy nawet pracować na komputerze.
Drugie, czytać.
Brak sensownej syntezy jest tym, co sprawia, że tak często widujecie mnie na Windowsie, a nie Linuxie.
i znowu muszę się zgodzić z Pajperem. Ja już chyba 2 miesiące siedzę na Windzie bo nie mogę już słuchać tego espeaka a jakby były jakiekolwiek inne synty to bym już mniej myślała o windzie
Ja myślę tak samo jak poprzednicy Pajper i Paulinux. Espeak do czytania mi nie odpowiada.
Mnie nie. Miło mi się kojarzył kiedyś. Nie mogę go już teraz słuchać, przypomina mi się wiele.
Ooo, ja też Maję bardzo lubię. <3
Kiedyś Syntalka używałam, ale sę odzwyczaiłam i po jakimś czasie mnie głowa boli.
Espeaka używam na codzień, ale jak mam coś czytnąć, wolę zdecydowanie ludzką syntezę.
Kiedyś Syntalka używałam, ale sę odzwyczaiłam i po jakimś czasie mnie głowa boli.
Espeaka używam na codzień, ale jak mam coś czytnąć, wolę zdecydowanie ludzką syntezę.
Syntalk... Ach, te wspomnienia... Kiedyś też nim czytałam, potem była Agatka, a potem - Zosia. ESpeak dla mnie nie służy zdecydowanie do czytania, a głosów Ivo nienawidzę!
Syntalk swoją drogą jakas dzka wersja 1.5 u mnie naewt zainstalowana na Archu była kiedyś :D
Jaki sens ma tylko pytanie: czy na (nazwa dystrybucji) się da?
Jeśli na Linuxie się da, to łatwiej lub trudniej, na każdym.
A żeby nie robić takiego offtopicu..
Były jeszcze dwa głosy od Acappelii, jeśli dobrze pamiętam kiedyś, ale nie jestem pewien już nazw.
Zdaje się, że Monika i jakiś męski.
Teraz ich już chyba w ofercie nie mają.
Jeśli na Linuxie się da, to łatwiej lub trudniej, na każdym.
A żeby nie robić takiego offtopicu..
Były jeszcze dwa głosy od Acappelii, jeśli dobrze pamiętam kiedyś, ale nie jestem pewien już nazw.
Zdaje się, że Monika i jakiś męski.
Teraz ich już chyba w ofercie nie mają.
Chyba magda i radek.
Monika, tak, na pewno. Ale męskiego nie znam głosu.