Forum

głosy do czytania plików przez Elten

Screenreadery i syntezatory mowy

Poprzednia 2 / 4 Next

Piciok

#21 ·

To ja z kolei jestem ze szkoły Syntalkowych ultrakonserwatystów - co raz w 1996 roku powstało, do dziś nie padło i na najnowszej 10-tce ma siędobrze. Brzmi jak ufoludek, ale za to zdążyłem go już polubić. Bardzo wyraźnie wymawia, więc nawet gdy czytam nim w językach obcych w wielu sytuacjach radzi sobie na tyle, że przełączać nie muszę.

nuno69

#22 ·

O tak, syntalk tak, ale mnie od niego głowa boli po jakimś czasie :D
- "Intelligence and wisdom is like jam. The less you have, the harder you're trying to spread it arround." - French proverb

balteam

#23 ·

hmm to ten syntalk co tak dziko brzmi na wysokich tonach, że chyba mniej osób go rozumie nirz podkręconego nvda?
Zapraszam osoby posiadające piesy, lub chcące je posiadać, do dołączenia do grupy o psach przewodnikach.

pajper

#24 ·

Normalnie preferuję Espeaka przy prędkości 90% na NVDA, w razie konieczności ustawię go i na 30% przy podkręceniu.
Ale czytać bym tak nie umiał, nawet forum, źle mi z taką mową.
Jedno to przeglądać kod, programować czy nawet pracować na komputerze.
Drugie, czytać.
Brak sensownej syntezy jest tym, co sprawia, że tak często widujecie mnie na Windowsie, a nie Linuxie.
#StandWithUkraine

Shoot for the Moon. Even if you miss, you'll land among the stars.

Paulinux

#25 ·

i znowu muszę się zgodzić z Pajperem. Ja już chyba 2 miesiące siedzę na Windzie bo nie mogę już słuchać tego espeaka a jakby były jakiekolwiek inne synty to bym już mniej myślała o windzie
Happy hacking

DJGraco

#26 ·

Ja myślę tak samo jak poprzednicy Pajper i Paulinux. Espeak do czytania mi nie odpowiada.

daszekmdn

#27 ·

Syntalk. Polubiłem go nawet, ale teraz mi się kojarzy. Nie mogę go używać.
Sygnatura to może być w sądzie. Sygnatura sprawy np. :P

Paulinux

#28 ·

mnie on wkurza w sensie Syntalk
Happy hacking

daszekmdn

#29 ·

Mnie nie. Miło mi się kojarzył kiedyś. Nie mogę go już teraz słuchać, przypomina mi się wiele.
Sygnatura to może być w sądzie. Sygnatura sprawy np. :P

Celtic1002

#30 ·

Ooo, ja też Maję bardzo lubię. <3
Kiedyś Syntalka używałam, ale sę odzwyczaiłam i po jakimś czasie mnie głowa boli.
Espeaka używam na codzień, ale jak mam coś czytnąć, wolę zdecydowanie ludzką syntezę.
"Trzeba być wielkim przyjacielem, żeby przyjść i przesiedzieć z kimś całe popołudnie tylko po to, żeby nie czuł się samotny. Odłożyć swoje ważne sprawy i całe popołudnie poświęcić na trzymanie kogoś za rękę."

Anna Frankowska

Julitka

#31 ·

Syntalk... Ach, te wspomnienia... Kiedyś też nim czytałam, potem była Agatka, a potem - Zosia. ESpeak dla mnie nie służy zdecydowanie do czytania, a głosów Ivo nienawidzę!
***Jak ja nie cierpię sPAMerfów!

Piciok

#32 ·

To mnie z kolei głowa boli przy Speaku/Readboardzie. Zbytnio dobasowany.

pates

#33 ·

maja i espeak i jacek. Syntalk tylko 1 6.
„Równowaga nie działa w korporacjach. Tam rządzi chaos i budżet.

zywek

#34 ·

Syntalk swoją drogą jakas dzka wersja 1.5 u mnie naewt zainstalowana na Archu była kiedyś :D

Paulinux

#35 ·

Na Archu się da?
Happy hacking

zywek

#36 ·

Da się ale trzeba pogrzebać i znaleźć to gdzieś.

pajper

#37 ·

Jaki sens ma tylko pytanie: czy na (nazwa dystrybucji) się da?
Jeśli na Linuxie się da, to łatwiej lub trudniej, na każdym.

A żeby nie robić takiego offtopicu..
Były jeszcze dwa głosy od Acappelii, jeśli dobrze pamiętam kiedyś, ale nie jestem pewien już nazw.
Zdaje się, że Monika i jakiś męski.
Teraz ich już chyba w ofercie nie mają.
#StandWithUkraine

Shoot for the Moon. Even if you miss, you'll land among the stars.

Celtic1002

#39 ·

Monika, tak, na pewno. Ale męskiego nie znam głosu.
"Trzeba być wielkim przyjacielem, żeby przyjść i przesiedzieć z kimś całe popołudnie tylko po to, żeby nie czuł się samotny. Odłożyć swoje ważne sprawy i całe popołudnie poświęcić na trzymanie kogoś za rękę."

Anna Frankowska

pates

#40 ·

kiedyś byli właśnie Magda i Radek a teraz są Ania i Monika
„Równowaga nie działa w korporacjach. Tam rządzi chaos i budżet.
Poprzednia 2 / 4 Next