Forum

Smażenie na głębokim tłuszczu

W kuchni

Kat

#1 ·

1 likes
Ostatnio nurtuje mnie czy ktoś z niewidomków mierzył się z tym tematem. Kusi mnie, żeby może coś z okazji tłustego czwartku usmażyć, ale obawiam się, że to przekracza moje umiejętności kulinarne.
Rzecz jasna mam alternatywę dla smażonych pączków i nie są to pączki kupne, ale jestem ciekawa czy ktoś jednak ten temat ogarnia samodzielnie.
"Nie wolno się bać.
Strach zabija duszę.
Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie.
Stawię mu czoło.
Niech przejdzie po mnie i przeze mnie.
A kiedy przejdzie, odwrócę oko swej jaźni na jego drogę.
Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic. ... Jestem tylko ja."
- Litania Bene Gesserit przeciw strachowi ("

Zuzler

#2 ·

Edited 4 likes
Ogarniałam frytki i pączki. Tak naprawdę nie ma szczególnej różnicy w obsłudze między głębokim tłuszczem i garnkiem z wodą. Tu i tu trzeba po prostu złowić wszystko, tylko wrzucanie mokrego na tłuszcz może się tragicznie skończyć. W pewnym momencie wycwaniłam się i ogarnęłam po prostu takie głębokie druciane sitko, w które wrzucałam wszystko, co miało być usmażone i zanurzałam je w garnku. Coś jak to sitko od garnka do gotowania na parze, tylko głębsze, żeby sięgało głębiej i z większymi oczkami, żeby nie wyciągać frytek razem z połową oleju. Kiedy wyciągnąć też nie miałam większych problemów z określeniem. Frytki po prostu zaczynają pachnieć tak, jak pachnieć powinny i można wyczuć czymś tam, co wetknie się w garnek i zamiesza, że zaskorupiają się na wierzchu. Łatwo wyczuć moment, w którym to następuje, bo one najpierw są twarde, bo surowe, potem mięciutkie, a na koniec... No takie jak trzeba, czyli chrupiące i spieczone. Pączki niestety robiłam tylko raz, ale gdy przyjęłam, że poczekam aż będą takie spieczone i jeszcze trochę, żeby doszły w środku, to się naprawdę udały.

Julitka

#3 ·

1 likes
Ja robiłam frytki i zawsze mi się udawały, chociaż trochę były czasem niedopieczone. Ale to chyba wina złego mieszania.
***Jak ja nie cierpię sPAMerfów!

misiek

#4 ·

Ale mówisz o takich z ziemniaków własnoręcznie krojonych, czy o kupnych do smarzenia?
-- (Julitka):
Ja robiłam frytki i zawsze mi się udawały, chociaż trochę były czasem niedopieczone. Ale to chyba wina złego mieszania.

--
Potrzebuję papugę, gdyż ściga mnie kruk, za to że pożyczyłem pieniądze od bociana.

Kat

#5 ·

Edited 2 likes
W zasadzie od smażenia na głębokim tłuszczu to mam męża, on zawsze te tematy ogarnia
-- ale no, wykazać się chciałam i, raczej sobie daruję, szczególnie, że moja alternatywa dla tłustych pączków wydaje mi się równie smaczna.
(Julitka):Ja robiłam frytki i zawsze mi się udawały, chociaż trochę były czasem niedopieczone. Ale to chyba wina złego mieszania.

--
"Nie wolno się bać.
Strach zabija duszę.
Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie.
Stawię mu czoło.
Niech przejdzie po mnie i przeze mnie.
A kiedy przejdzie, odwrócę oko swej jaźni na jego drogę.
Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic. ... Jestem tylko ja."
- Litania Bene Gesserit przeciw strachowi ("

mucha

#6 ·

4 likes
do frytek to najlepszym pomysłem jest frytkownica moim zdaniem a nie jakieś garnki

misiek

#7 ·

Słusznie
-- (mucha):
do frytek to najlepszym pomysłem jest frytkownica moim zdaniem a nie jakieś garnki

--
Potrzebuję papugę, gdyż ściga mnie kruk, za to że pożyczyłem pieniądze od bociana.

misiek

#8 ·

Powiesz jaka?
-- (Kat):
W zasadzie od smażenia na głębokim tłuszczu to mam męża, on zawsze te tematy ogarnia
-- ale no, wykazać się chciałam i, raczej sobie daruję, szczególnie, że moja alternatywa dla tłustych pączków wydaje mi się równie smaczna.
(Julitka):Ja robiłam frytki i zawsze mi się udawały, chociaż trochę były czasem niedopieczone. Ale to chyba wina złego mieszania.

--

--
Potrzebuję papugę, gdyż ściga mnie kruk, za to że pożyczyłem pieniądze od bociana.

Julitka

#9 ·

3 likes
Takie z ziemniaków. I ja wolę z patelni. I tyle!
***Jak ja nie cierpię sPAMerfów!

Kat

#10 ·

1 likes
Pączki serowe z piekarnika. Wyszły całkiem smaczne.
-- (misiek):
Powiesz jaka?
-- (Kat):
W zasadzie od smażenia na głębokim tłuszczu to mam męża, on zawsze te tematy ogarnia
-- ale no, wykazać się chciałam i, raczej sobie daruję, szczególnie, że moja alternatywa dla tłustych pączków wydaje mi się równie smaczna.
(Julitka):Ja robiłam frytki i zawsze mi się udawały, chociaż trochę były czasem niedopieczone. Ale to chyba wina złego mieszania.

--

--

--
"Nie wolno się bać.
Strach zabija duszę.
Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie.
Stawię mu czoło.
Niech przejdzie po mnie i przeze mnie.
A kiedy przejdzie, odwrócę oko swej jaźni na jego drogę.
Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic. ... Jestem tylko ja."
- Litania Bene Gesserit przeciw strachowi ("

misiek

#11 ·

Serowe?
-- (Kat):
Pączki serowe z piekarnika. Wyszły całkiem smaczne.
-- (misiek):
Powiesz jaka?
-- (Kat):
W zasadzie od smażenia na głębokim tłuszczu to mam męża, on zawsze te tematy ogarnia
-- ale no, wykazać się chciałam i, raczej sobie daruję, szczególnie, że moja alternatywa dla tłustych pączków wydaje mi się równie smaczna.
(Julitka):Ja robiłam frytki i zawsze mi się udawały, chociaż trochę były czasem niedopieczone. Ale to chyba wina złego mieszania.

--

--

--

--
Potrzebuję papugę, gdyż ściga mnie kruk, za to że pożyczyłem pieniądze od bociana.

Kat

#12 ·

1 likes
Dokładnie tak. Ich główny składnik stanowi twaróg.
-- (misiek):
Serowe?
-- (Kat):
Pączki serowe z piekarnika. Wyszły całkiem smaczne.
-- (misiek):
Powiesz jaka?
-- (Kat):
W zasadzie od smażenia na głębokim tłuszczu to mam męża, on zawsze te tematy ogarnia
-- ale no, wykazać się chciałam i, raczej sobie daruję, szczególnie, że moja alternatywa dla tłustych pączków wydaje mi się równie smaczna.
(Julitka):Ja robiłam frytki i zawsze mi się udawały, chociaż trochę były czasem niedopieczone. Ale to chyba wina złego mieszania.

--

--

--

--

--
"Nie wolno się bać.
Strach zabija duszę.
Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie.
Stawię mu czoło.
Niech przejdzie po mnie i przeze mnie.
A kiedy przejdzie, odwrócę oko swej jaźni na jego drogę.
Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic. ... Jestem tylko ja."
- Litania Bene Gesserit przeciw strachowi ("

grzegorzm

#13 ·

Ja robię frytki na głębokim tłuszczu, właśnie w takim koszyczku i wychodzą dobre. Ostatnio nawed sajgonki zdażylo mi się w taki sposób smażyć.

misiek

#14 ·

W życiu nie jadłem pączka z białym serem, ale brzmi ciekawie.
-- (Kat):
Dokładnie tak. Ich główny składnik stanowi twaróg.
-- (misiek):
Serowe?
-- (Kat):
Pączki serowe z piekarnika. Wyszły całkiem smaczne.
-- (misiek):
Powiesz jaka?
-- (Kat):
W zasadzie od smażenia na głębokim tłuszczu to mam męża, on zawsze te tematy ogarnia
-- ale no, wykazać się chciałam i, raczej sobie daruję, szczególnie, że moja alternatywa dla tłustych pączków wydaje mi się równie smaczna.
(Julitka):Ja robiłam frytki i zawsze mi się udawały, chociaż trochę były czasem niedopieczone. Ale to chyba wina złego mieszania.

--

--

--

--

--

--
Potrzebuję papugę, gdyż ściga mnie kruk, za to że pożyczyłem pieniądze od bociana.

fantasma467

#15 ·

2 likes
Pączki z białym serem polecam, pycha. Ser dodany do ciasta, nie jako nadzienie.

piecberg

#16 ·

Do frytek potrzebna jest odpowiednia temperatura oleju czyli 160 stopni. Jeśli będzie niższa, frytki nie będą chrupiące tylko miękkie nasączone olejem. Fffffffffuuuuuuu.

adelcia

#17 ·

zdecyodwanie tak.
-- (mucha):
do frytek to najlepszym pomysłem jest frytkownica moim zdaniem a nie jakieś garnki

--

MarOlk

#18 ·

1 likes
Nie wiem, ostatnio frytki mi wychodzą w zwykłym rondlu. Oleju tak gdzieś na 3 cm, temperaturę oleju sprawdzam na węch, wyjmuję zwykłą łyżką cedzakową. Są chrupiące, dosmażone i po odsączeniu na papierowym ręczniku tłuste w stopniu dopuszczalnym.

grzegorzm

#19 ·

Kiedyś stosowałem garnek z koszyczkiem. Było to spoko, bo nie wyobrażam sobie wyciągać frytek łyżką. Za długo by się jak dla mnie zeszło, dodatkowo jak w koszyku były to można bylo w trakcie smażenia nimi potrząsnąć żeby się prze mieszały a przy wyjmowaniu po trzymać nad olejem żeby trochę się od sączyły.