monstricek
#1 ·
Transcription
Witajcie, przepraszam za błęd w nazwie wątku i proszę moderatorów o zmianę nazwy. Jestem teraz z kompa, który nie wspiera Unicode. Mam taką propozycję. Wiemy, że jest teraz upadek klanga, że 24. klango przestanie istnieć. I mam taką propozycję, żeby stworzyć chociażby fora głosowe według najpopularniejszych w klango języków. Takich języków w sumie dwa. Rosyjski i hiszpański. Ja mówię o tych językach, których nie ma jeszcze. Jak można byłoby to zrobić? Ludzie by korzystali z interfejsu angielskiego, ale mogliby nagrywać wiadomości głosowe na forach. Kiedy będzie wypuszczona wersja z Unicodem, można będzie oczywiście zrobić już i fora tekstowe dla tych społeczności też. Ja jestem moderatorem społeczności rosyjskiej oraz ukraińskiej. I mogę wysłać do wszystkich członków tej społeczności, tych społeczności informacje o tym, że Elten istnieje. Dać instrukcje o tym, jak wybrać język, co zrobić, żeby to gadało po angielsku chociażby. A potem jak już będzie 3.0, to mam nadzieję, że zrobimy również z wyjściem wersji 3.0 i to będzie wersja 3.0. I to będzie wersja 3.0. I to będzie wersja 3.0. I to będzie wersja 3.0. I to będzie przetłumaczenie rosyjskie i będzie już to przetłumaczone. Może być tak, że sporo użytkowników nie przeciągniemy, ale chociażby zróbmy głośno o Eltenie i na tych rynkach, chociażby na rosyjskim i ukraińskim. Z tego co wiem, jest taki użytkownik jako Elektro chyba. On jest z jakiegoś z hiszpanojęzycznych krajów, także można napisać do niego i on może rozpropagować to w społeczności hiszpańskiej. Ja myślę, że trzeba to robić, póki Klango jeszcze istnieje, póki jest jeszcze grono użytkowników, które oczywiście będą zaglądali na Klango, aby pobrać ten archiwum, aby powspominać to i tamto i zobaczą naszą wiadomość. Trzeba robić teraz, bo potem będzie za późno i może stać się tak, że ta informacja nie dojdzie do tych, do których mogłaby dojść. Bo niektórzy z tych użytkowników oczywiście nie czytają list dyskusyjnych i tak dalej. Ze swojej strony ja obiecuję, jak to jest potrzebne, wysyłać różne wiadomości na wszelkie możliwe listy dyskusyjne, grupy w kontakcie, na Whatsappie i tak dalej i oczywiście na Klango z propagacją Eltena. Można, jeżeli chodzi o tworzenie wątków, o tworzenie tytułów, wpisów, teraz ich tworzyć z użyciem translitu. Translit to cyrylica nabierana łacinką. Tak, wiem, jest to kiepskie rozwiązanie, ale chociażby jakieś. Teraz możemy stracić użytkowników naprawdę zainteresowanym czymś, naprawdę zainteresowanych czymś podobnym do Klango. Także ja mam propozycję zrobić to, o czym mówiłem, żeby ich jednak nie stracić, albo chociażby, żeby przeciągnąć. Ciekawość jakiejś resztki. Ciekawe mi opinie w tej sprawie Dawida i innych użytkowników tego fajnego i naprawdę ciekawego projektu. Ja czekam, że ktoś będzie mnie wspierał, ale oczywiście czekam i na Waszą krytykę. Mam nadzieję, że ktoś odezwie się w tej sprawie i zróbmy coś dla tego, żeby i te społeczności rosyjska, ukraińska i może hiszpańska też zawitali do Eltena, a potem już będziemy robili coś z tłumaczeniem itd. Dziękuję za uwagę, przepraszam za tak długi wpis i mam nadzieję, że wszystko będzie zrozumiało i że jeżeli będziecie mieli jakieś pytanie, to oczywiście wszystkim chętnie odpowiem. Serdecznie pozdrawiam.