Hej wszystkim! :)
Czas, bym i ja się tu w końcu pojawiła. :D Większość z Was zapewne kojarzy mnie z Klango, gdzie funkcjonowałam i funkcjonuję nadal jako Bisia,
wcześniej Pulek, a jeszcze wcześniej, w zamierzchłej przeszłości, jako BISBIS. Mam 20 lat i mieszkam w
województwie pomorskim. Mam strasznie dużo pasji,
zainteresowań, hobby, czy jak tam sobie chcecie to nazwać, a pewnie właściwie wszystkiego tego naraz.
Większość z nich jest ogólnie postrzegana jako dziwna, co mi jednak szczególnie nie przeszkadza, ponieważ
nawet lubię być dziwna. :D Moją główną pasją są języki. Zarówno nauk ajęzyków obcych, jak i nasz ojczysty,
piękny język polski, no i wszelakie kwestie związane z lingwistyką czy językoznawstwem. Na chwilę obecną
mówię jedynie po polsku, angielsku, szwedzku i walijsku, ten ostatni jeszcze mocno kuleje, bo zaczęłam
w październiku ubiegłego roku. Dogadam się też jako tako po fińsku, ale jednak bardzo, bardzo słabo. Wciąż te moje języki szlifuję, ale
chciałabym też poznać inne, których lista jest dość długa i raczej nie będe jej tu całej publikować. :D
Interesuję się także szeroko pojętym folklorem, ale przede wszystkim jednak tym z rejonów Wielkiej Brytani,
Irlandii i Skandynawii,a także ogólnie kulturą tychże rejonów. Inną moją pasją jest etymologia imion
i w ogóle wszystko, co z nimi związane, popularność w różnych krajach, czy nawet wpływ na osobę je noszącą.
Poza tym medycyna,z właszcz a ludzki mózg, psychologia, no wieele innych rzeczy. Posiadam półtorarocznegokotka
rasy rosyjski niebieski o imieniu Misha, który jest moim najlepszym przyjacielem. Nie wyobrażam sobie
mojego życia bez muzyki, przede wszystkim uwielbiam folk i rock, ale nie tylko. Słucham też wszystkiego
innego, co mi się po prostu spodoba, ostatnio dużo szwedzkiego popu na przykład. I walijskiego rocka.
No i uwielbiam książki, bez których także nie wyobrażam sobie życia. Dużo też piszę, generalnie wolę
pisać niż gadać. OK, to by było na tyle mojego wywodu, bardzo mi miło, że dołączyłam do Waszej społeczności. :)
Aha,dodam jeszcze, że piszę również bloga,choć ostatnio mocno się w tym zapuściłam i ostatni wpis zrobiłam już bardzo dawno. Niemniej jednak, jeśli ktoś z Was miałby ochotę tam zajrzeć, będzie mi ogromnie miło, adres znajdziecie w mojej sygnaturce.