Jak w temacie. Wszelkie zagadnienia dotyczące teatru. Czy lubicie tę formę spędzania czasu? Jak z dostępnością przedstawień dla niewidomych? A może ktoś z Was sam występuje w teatrze?
Witajcie. Co do teatru, zależy co grają, bo na niektórych rzeczach, na których byłem to sztuki były dostępne, w sensie dało się wiedzieć o co chodzi, w operze byłem raz i też wiedziałem o co biega więc uważam, że czasem fajnie.
A ja byłam nie dalej jak tydzień temu, w teatrze Wybreże w Gdańsku.Na spektaklu z audiodeskrybcją - Seks dla opornych. Taka komedia, ale super. Aktrzy, którzy występoali w ej sztuce- Mirosław Baka i Dorota Kolak. Jak będziecie mieli kiedyś przyjemność w jakimś teatrze na to iść, to z czystym sumieniem polam.
Ja czasem lubię chodzić do teatru, musicale uwielbiam, z tym, że tutaj, to już musi być dobra audiodeskrybcja, ale myślę, że skorzystamy, bo nie chodzi tylko o taniec, ale o muzykę i tekst. I w odróżnieniu od opery rozumiem ten tekst, więc wybór dla mnie prosty. :d Znam większych miłośników teatru ode mnie, ale nie mam nic przeciwko, a z musicali byłam na Mamma mia na przykład, i to dwa razy, raz z mamą, która mi opowiadała i dowiedziałam się dużo, a raz z audiodeskrybcją. xd.
Ja występowałem w teatrze i nawet dosstawałem za to pensję. Moim zdaniem spędzanie czasu w teatrze jest fajne. Zauważyłem, że niektóre przedstawienia mają w zastosowaniu audiodeskrypcję.
Jeśli chodzi o mnie, to w teatrze byłam wieki temu, ale jeśli mam okazję i czas, to chętnie korzystam. Według mnie czasem audiodeskrypcja za mało mówi o emocjach bohaterów, ale zapewne trochę przesadzam, ponieważ zauważyłam taką sytuację tylko raz, ale było to kluczowe dla fabuły, więc się zbulwersowałam. ;)