Edytowano
1 likes
Przy weekendzie mały prezent dla tych, którzy lubią historię najnowszą, szczególnie Internetu, a konkretnie takiego jego wycinka, jak grupy dyskusyjne.
Od połowy lat 90 mniej/więcej do końca pierwszej dekady 21 wieku był to całkiem ruchliwy zakątek polskiego Internetu. Teraz praktycznie nic już tam nie ma, ale wspomnienia pozostały. Ludzie, którzy mają sentyment do polskiego Usenetu zgromadzili archiwa na stronie: https://usenet.nereid.pl/
problem tylko w tym, że nie były one dla nas dostępne. Program do przeglądania grup dyskusyjnych był w postaci konsolowej aplikacji a dobrze wiemy, jak konsolowe aplikacje lubią się z windowsowymi czytnikami. Dlatego powstało narzędzie WinBrowser:
https://github.com/michaldziwisz/winbrowser/releases/latest/download/winbrowser-windows-x64.zip
Pobieramy paczkę z grupą, przeglądanie której nas interesuje, wypakowujemy i ładujemy do browsera. Następnie możemy chodzić po wątkach, wyszukiwać w pliku archiwum - słowem, dobrze się bawić wspominając stare czasy.
Miłych wykopalisk!
Od połowy lat 90 mniej/więcej do końca pierwszej dekady 21 wieku był to całkiem ruchliwy zakątek polskiego Internetu. Teraz praktycznie nic już tam nie ma, ale wspomnienia pozostały. Ludzie, którzy mają sentyment do polskiego Usenetu zgromadzili archiwa na stronie: https://usenet.nereid.pl/
problem tylko w tym, że nie były one dla nas dostępne. Program do przeglądania grup dyskusyjnych był w postaci konsolowej aplikacji a dobrze wiemy, jak konsolowe aplikacje lubią się z windowsowymi czytnikami. Dlatego powstało narzędzie WinBrowser:
https://github.com/michaldziwisz/winbrowser/releases/latest/download/winbrowser-windows-x64.zip
Pobieramy paczkę z grupą, przeglądanie której nas interesuje, wypakowujemy i ładujemy do browsera. Następnie możemy chodzić po wątkach, wyszukiwać w pliku archiwum - słowem, dobrze się bawić wspominając stare czasy.
Miłych wykopalisk!