Forum

Kurs na samodzielność 2026

Ogłoszenia społeczności

Julitka

#1 ·

Kochani, ponieważ wielu Eltenowiczów nie wie o tym projekcie, wklejam za ogłoszeniem ze strony:
Podczas czterotygodniowego zjazdu kursanci będą uczestniczyli w zajęciach z orientacji przestrzennej (poruszanie się z białą laską), czynności życia codziennego, pisma Braille’a, skorzystają z porad prawnika, stylisty oraz psychologa. Ponadto oferujemy zajęcia, podczas których będzie można nauczyć się bezwzrokowej obsługi komputera i smartfonu. Pomiędzy lekcjami znajdziemy czas na naukę relaksacji oraz zajęcia kulturalno-rozwojowe. Niedziele wypełnione będą wycieczkami mającymi na celu bezwzrokowe zapoznanie się z dobrami kultury. Codziennie rano będą prowadzone zajęcia gimnastyki ogólnorozwojowej dostosowane do możliwości i potrzeb uczestników.
Dodatkowo, po zakończonym szkoleniu każdy z uczestników weźmie udział w zajęciach z orientacji przestrzennej w swoim miejscu zamieszkania oraz będzie uzupełniał swoją wiedzę z zakresu użytkowania nowoczesnych technologii podczas zdalnych konsultacji z instruktorami.
Szkolenie ma pomóc w usamodzielnianiu się osób, które niedawno straciły wzrok. Uczestnicy szkolenia biorą w nim udział bez wsparcia asystentów osobistych. Na miejscu czeka na Was pomoc wykwalifikowanej kadry oraz wolontariuszy. Koszt szkolenia to 300 złotych.
Szkolenie z zakresu rehabilitacji podstawowej – szkoła letnia odbędzie się w Warszawie w terminie 19.07.2026 – 15.08.2026
O zakwalifikowaniu do szkolenia informujemy po odbyciu rozmowy telefonicznej z każdym kandydatem.
UWAGA! W przypadku zakwalifikowania do projektu, udział w wszystkich formach wsparcia jest obowiązkowy.
W przypadku dodatkowych pytań, prosimy o kontakt z osobą opiekującą się projektem:
Julian Boronowski
e-mail: j.boronowski@fundacjavismaior.pl
tel.: 512 589 011
Źródło:
https://fundacjavismaior.pl/kurs-na-samodzielnosc-2026-2027-szkola-letnia/
(dokumenty do wypełnienia na stronie).
***Jak ja nie cierpię sPAMerfów!

Julitka

#2 ·

1 likes
Zachęcam też do prześledzenia sekcji projektów na stronie fundacji, bo to nie jedyna taka inicjatywa - jest tam też podobna, bardziej długoterminowa, dla mieszkańców Mazowsza, ale nie tylko
***Jak ja nie cierpię sPAMerfów!

Julitka

#3 ·

Kochani, do końca rekrutacji zostały mniej niż 2 tygodnie, a miejsc jest tylko 12, więc jeśli się zastanawiacie, to się nie wahajcie. :)
***Jak ja nie cierpię sPAMerfów!

Julitka

#4 ·

To już ostatnich kilka dni, tak jakby co. :)