Forum

Warianty do eSpeaka

Screenreadery i syntezatory mowy

DJGraco

#1 ·

Cześć,
udostępniajmy tutaj nieoficjalne warianty espeaka zrobione własnoręcznie lub znalezione w necie. Ja zamieszczę tutaj te które wykonałem kiedyś w 2020 roku + kilka nowych które doszły w 2025.
Bez sensu jest trzymanie tego dla siebie, choć dzieliłem się w innym miejscu, ale jest ono zamknięte.
Jeśli ktoś by chciał porobić warianty to dokumentacja jest pod poniższym linkiem
https://espeak.sourceforge.net/voices.html

daszekmdn

#2 ·

Max, by gadał głośniej i wybijał się ponad wszystko.
Sygnatura to może być w sądzie. Sygnatura sprawy np. :P

DJGraco

#3 ·

Ano, da się tak zrobić, jak porównacie mojego Sandro4 z oryginalnym to też jest minimalnie głośniejszy i troszkę ma bardziej wybite wysokie.

tomecki

#4 ·

Głos stworzony jeszcze w 2009 roku. Raczej zabawka, ale może komuś się do czegoś przyda.

tomecki

#5 ·

Bardzo nieudana próba stworzenia czegoś na kształt Syntalka

tomecki

#6 ·

I jeszcze próba osiągnięcia podobnego głosu do przedwojennego, lampowego syntezatora mowy o nazwie Voder. Wszystkie trzy głosy powstały w podobnym czasie i należy je traktować w kategoriach ciekawostki.

iwkan

#7 ·

1 likes
A jak to instalować?