Są wątki o różnych screenreaderach, ale o tym konkretnym wątku brak.
W niniejszym temacie możemy dzielić się opiniami dot. tej aplikacji, zadawać pytania i ogólnie rozmawiać.
Ten wontek powinien raczej utworzyć Nuno, gdyż to on ma najwięcej informacji :D.
Co to jest?
Zhengdu screenreader to Chiński czytnik ekranu, który posiada kilka ciekawych opcji, których brak w NVDA.
Jedną z nich jest np natywne rozpoznawanie captchy.
Aplikacja ma również lepsze wsparcie dla programów w QT z uwagi na dużą ich popularność w Chinach.
Osobiście nie zamienił bym raczej NVDA na ten screen reader, ale na pewno wolę wydać 500zł na niego, niż ponad 1000 na Jawsa.
Warto moim zdaniem mieć Zhengdu ponieważ u mnie zdaje egzamin w przypadku kilku aplikacji, które są lepiej wspierane przez niego niż NVDA.
Program dostępny jest również w języku Angielskim, a z nieoficjalnych informacji wiem, że trwają prace nad Polskim tłumaczeniem.
Strona niestety jest tylko po Chińsku.
Link:
http://zdsr.net