Eee. To znaczy za co? Bo gdzieś mi umknęło w gąszczu wiadomości i wątków na forum...
Oo. Dzięki za trop. Zaraz tam zerknę. Ale mimo to jeszcze ktoś mógł by podrzucić coś o życiu w dawnych czasach z perspektywy zwykłego, szarego człowieka.
To może seria "Pan Samochodzik..."
--Cytat (matius):
Ja poszukuje skoleji kziążki z jakimiś zagatkami, szyframi, ukrytymi przejściami itp.
--Koniec cytatu
--Cytat (matius):
Ja poszukuje skoleji kziążki z jakimiś zagatkami, szyframi, ukrytymi przejściami itp.
--Koniec cytatu
To nawet mam chyba wszystko z pod pióra Zbigniewa Nienackiego, Zato brakuje mi sporo tych dalszych częśći.
Matius z serii Pan Samochodzik mam 12 tytułów.
Plecam jeszcze:
Cykl: "Robert Langdon" - Dan; Brown
1. Anioły i Demony
2. Kod Leonarda Da Vinci
3. Zaginiony Symbol
4. Inferno
5. Początek
Plecam jeszcze:
Cykl: "Robert Langdon" - Dan; Brown
1. Anioły i Demony
2. Kod Leonarda Da Vinci
3. Zaginiony Symbol
4. Inferno
5. Początek
O panu samochodziku mam jakieś potężne ilośći rzeczy i mogę przesłać.
A propos muzyków to mam o SBB, chyba Pink Floyd i coś o niemenie. Wszystko niestety wychwalające pod niebiosy opisywanych i taką baardzo na luzie historię muzyki z anegdotkami w rodzaju jak to jeden z kompozytoró miał wielki problem czy się utopić, czy powiesić i z tego wszystkiego Krakowskim targiem się chyba zastrzelił.
O życiu w może nie bardzo dawnych czasach, bo lata trzydzieste XX wieku mam trylogię naćkaną przedrukami artykułów gazetowych, cenami produktów, porównaniem warnków mieszkaniowych itp. Oczywiśćie beletrystyka więc akcja jakaś tam też jest, chociaż mocno obyczajowa, ale bez specjalnych romansideł.
Podróżniczych jest dość sporo, bo i Kapuściński, Fiedler i pomniejsze ludzie jak Perkitny, któy opisywał jak na wariata z kumplem mając w kieszeni stówę, na obecne czasy koło dwóch tysi pojechali okrążyć świat i faktycznie przygody niezłe mieli. Całość oczywiście na faktach.
A propos muzyków to mam o SBB, chyba Pink Floyd i coś o niemenie. Wszystko niestety wychwalające pod niebiosy opisywanych i taką baardzo na luzie historię muzyki z anegdotkami w rodzaju jak to jeden z kompozytoró miał wielki problem czy się utopić, czy powiesić i z tego wszystkiego Krakowskim targiem się chyba zastrzelił.
O życiu w może nie bardzo dawnych czasach, bo lata trzydzieste XX wieku mam trylogię naćkaną przedrukami artykułów gazetowych, cenami produktów, porównaniem warnków mieszkaniowych itp. Oczywiśćie beletrystyka więc akcja jakaś tam też jest, chociaż mocno obyczajowa, ale bez specjalnych romansideł.
Podróżniczych jest dość sporo, bo i Kapuściński, Fiedler i pomniejsze ludzie jak Perkitny, któy opisywał jak na wariata z kumplem mając w kieszeni stówę, na obecne czasy koło dwóch tysi pojechali okrążyć świat i faktycznie przygody niezłe mieli. Całość oczywiście na faktach.
Ktoś może ma tą biografię Cobaina Pod ciężarem nieba? Audiobooka to pewnie nawet niema.
@tomecki. Mógł byś coś z tego jakoś podrzucić?
bardzo zalezy mi na tym życiu w latach 30-stych.
bardzo zalezy mi na tym życiu w latach 30-stych.
Też bym prosiła o biografię Cobaina. Kiedyś koleżanka mi czytała z papieru. No i jak ktoś ma też Dzienniki. Oczywiście Cobaina.
Powrót do Nałęczowa. Są tego jeszcze dwie części, Zapiski z Annopola i Noc nad Sambozewem.
@Jamajko, polecam książki: "Ostatnie dni Pompejów","Uczniowie Spartakusa" H. Rudnickiej, "Przygody Meliklesa Greka" i "Diossos" W. Makowieckiego, "Córka Homera" R. Gravesa, "Bóg Nilu" oraz "Czarownik" (to o Egipcie). Ktoś pytał o lata 30-ste. Polecam kryminały retro Ćwirleja i Marcina Wrońskiego. Tetralogia Marcina Ciszewskiego o Wilhelmie Krugerze może zadowolić tych co lubią akcje wojskowe, szpiegowskie.. Czas akcji - od 1918 do II wojny światowej. @Matius, szyfry i zagadki znajdziesz w książkach Dariusza Rekosza oraz w cyklu "Detektywi na kółkach", który napisał Marcin Kozioł. Ktoś pytał o życie w średniowieczu, renesansie i baroku. Polecam opis polskich obyczajów pod redakcją Andrzeja Chwalby.
Przeczytałam Tylko Dla Orłów. Dzięki za polecenie, świetna książka. Wiem, że leciwa, ale jakoś wcześniej na nią nie wpadłam.
Polecicie mi coś z motywem katastroficznym? Np, jakaś niebespieczna akcja w górach, w powietrzu, lub na wodzie. Coś z połączenia dramatu z psychologią, gdzie wszystko zależy od wzajemnej pomocy i umiejętności bohaterów.