Forum

Bezdotykowy mówiący termometr

Życie codzienne niewidomych

Numernabis

#1 ·

Edytowano
Czy ktoś posiada bezdotykowy termometr mówiący z E.C.E.?
Jak się tym posługiwać, da się przyciszyć mowę czy tylko wyłączyć.
Ponoć da się tym przełączać między temperaturą ciała, otoczenia i powierzchni, ale mnie się udało jedynie przełączyć z Celsjusza na Fahrenheita

Chodzi o termometr z poniższego linku:
https://www.ece.com.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=411&category_id=37&option=com_virtuemart&Itemid=2
Znajdź sobie zajęcie, które kochasz, a nie przepracujesz w życiu ani jednego dnia.

Numernabis

#3 ·

A mógłbyś mi podrzucić instrukcję pdf?
Dzięki za blog, przeczytałem i teraz już wszystko wiem :)
Znajdź sobie zajęcie, które kochasz, a nie przepracujesz w życiu ani jednego dnia.

Numernabis

#5 ·

Dziękuję, czytałem, a nie zwróciłem uwagi.
Znajdź sobie zajęcie, które kochasz, a nie przepracujesz w życiu ani jednego dnia.

markus1234

#6 ·

A ja mam takie pytanie. Gdzie obecnie można kupić ten termometr? Bo miałem go pożyczonego od mojej cioci, ale wczraj mi go zabrali, bo jedna osoba z mojej rodziny miała gorączkę. W związku z tym pomyślałem sobie, że kupię taki sam termometr dla siebie, tylko ani w Altixie, ani na Allegro go nie ma. Czekam na odpowiedź, gdzie ten termometr można obecnie kupić, bo spodobał mi się, i jestem nim zainteresowany.

Pitef

#7 ·

Narazie w Altix brak w ofercie, producent się wycofał czy cuś. Trwają boje o nowy, innej firmy, trwają obecnie dyskusje nt. Ceny i dostosowania go dla tych ślepackich. Jak coś się pojawi, dam znać.
Sygnatura? A co to jest i do czego :D

MrT

#8 ·

Mam taki sam termometr. Tylko, że cały czas pokazuje mi niższe wyniki niż inny termometr bez dotykowy (ale nie gadający). Czy Wy macie zaufanie do jego pomiarów?
Jak nie ma gorączki to pokazuje w okolicach 36,6, ale jak pojawia się gorączka to daje niższe wartości.

markus1234

#9 ·

U nas też tak jest, bo chwilowo mam pożyczony ten termometr od mojej cioci z Żabianki. Ciągle pokazuje temperatury: 36,6, 36,7, 36,8, a moja niepełnosprawna siostra na pewno miała gorączkę, bo miała gorące czoło. Czy istnieje jakiś sposób, aby ten termometr można było zresetować do ustawień fabrycznych? Czekam na odpowiedzi.

MrT

#10 ·

Spróbuj może mierzyć temperaturę w innym miejscu niż na czole między oczami. U córki najwyższa temperatura jest zazwyczaj na skroni.

MarOlk

#11 ·

Na Allegro kupiłem takiego bezdotykowca firmy Miniland. Wydaje się być dokładny. Wada to brak języka polskiego, zaleta to cena poniżej stówy. Na blogu wstawiłem biedagównorecenzję.