Czy patrzycie na ludzi? Chodzi o to, czy np ich dotykacie, oglądacie szczegułowo a jeśli oglądacie, to czy wcześniej pytacie ich o pozwolenie?
Ja nie wyobrażam sobie abym miał kogoś oglądać rękoma (Nawet ludzi blizkich), ale są tacy, którzy to czynią i to czasem nachalnie np kilka razy ktoś niewidomy w szkole, chciał mnie oglądać na co się nie zgodziłem.
Czasem ktoś nawet nie zapyta, tylko zaczyna dotykać np mnie po twarzy. W tedy odsówam się i gdyby była konieczność bronił bym się przed tym fizycznie.
W zasadzie to nie lubię nawiązywać kontaktu fizycznego, unikam jak mogę i nawiązuję go tylko gdy to konieczne.
Pozwalam jedynie bardzo blizkim mi osobom go nawiązać, ale też w baaaardzo ograniczonym stopniu i tylko w tedy, gdy i ja mam na to ochotę.