7 likes
0. Status błędu: drobny.
1. Krótki opis błędu: znika treść pisanej wiadomości mimo opcji NIE.
2. Wersja, której dotyczy błąd: 2.5 (stabilna).
3. Ostatnia znana wersja, w której błąd nie występował: brak obserwacji behawiorystycznych.
4. Lista kroków prowadzących do wystąpienia błędu:
- wybór opcji "napisz wiadomość" lub ctrl _N w wiadomościach na użytkowniku
- podanie tematu wiadomości (np. dwie litery i znak interpunkcyjny)
- przejście tabem do edycji wiadomości i wpisanie kilku linii tekstu, niektóre puste
- przypadkowe wciśnięcie escape
- upewnienie się co do pozycji kursora i ustawienie strzałkami dół/góra na opcji NIE chcę odrzucać treści wiadomości
- naciśnięcie enter
- nie stwierdzenie tytułu oraz treści wiadomości
- stwierdzenie zaskoczenia tym faktem
- bezowocna próba użycia ctrl +z gdyby skasowanie nastąpiło w inny tajemniczy sposób
- nie ma więcej kroków
5. Konfiguracja sprzętowa: system operacyjny, używane wyjście mowy (NVDA lub SAPI), użycie dodatku do NVDA, używanie linijek brajlowskich, inne mogące mieć wpływ na problem: niewidomy od szóśtego roku życia.
6. Zapis z logu, jeśli jakiś pozostaje: żadnych logów z prywatnych wiadomości.
7. Możliwe obejścia: tylko nie wcisnąć escape, tylko nie wcisnąć escape tylko nie wci...
8. Dodatkowe informacje: niepalący, kawaler.
1. Krótki opis błędu: znika treść pisanej wiadomości mimo opcji NIE.
2. Wersja, której dotyczy błąd: 2.5 (stabilna).
3. Ostatnia znana wersja, w której błąd nie występował: brak obserwacji behawiorystycznych.
4. Lista kroków prowadzących do wystąpienia błędu:
- wybór opcji "napisz wiadomość" lub ctrl _N w wiadomościach na użytkowniku
- podanie tematu wiadomości (np. dwie litery i znak interpunkcyjny)
- przejście tabem do edycji wiadomości i wpisanie kilku linii tekstu, niektóre puste
- przypadkowe wciśnięcie escape
- upewnienie się co do pozycji kursora i ustawienie strzałkami dół/góra na opcji NIE chcę odrzucać treści wiadomości
- naciśnięcie enter
- nie stwierdzenie tytułu oraz treści wiadomości
- stwierdzenie zaskoczenia tym faktem
- bezowocna próba użycia ctrl +z gdyby skasowanie nastąpiło w inny tajemniczy sposób
- nie ma więcej kroków
5. Konfiguracja sprzętowa: system operacyjny, używane wyjście mowy (NVDA lub SAPI), użycie dodatku do NVDA, używanie linijek brajlowskich, inne mogące mieć wpływ na problem: niewidomy od szóśtego roku życia.
6. Zapis z logu, jeśli jakiś pozostaje: żadnych logów z prywatnych wiadomości.
7. Możliwe obejścia: tylko nie wcisnąć escape, tylko nie wcisnąć escape tylko nie wci...
8. Dodatkowe informacje: niepalący, kawaler.