Jest, znajdź sobie grupę na eltenie o nazwie mudy, tam masz wątki oarkadii, do tego inne mudy, może coś ciebie zainteresuje, ale polskich akurat już prawie nie ma. Tu strona arkadii: https://arkadia.rpg.pl/
To znaczy, że musisz mieć najpierw program, w którym łączysz się z arkadią albo z innymi mudami. Kiedyś to był telnet, teraz najpopularniejszy jest mush-z oraz wipmud, tgo ostatniego nie ogarniam i polecam mush-z. Pobrać możesz z poniższej strony, możesz wybrać wersję bez soundpacka, bo soundpack jest tylko do alteraeon mud. http://mush-z.com/
A polecacie logowanie się przez tego klienta, właśnie czy przez www też ujdzie? Logowanie to jedno, ale ogólne sterowanie to drugie, więc wolałbym już na start wiedzieć, co bardziej dostępne jest. :)
Kurcze. o widziałem na tej, którą od razu poleciłeś, że nie ma opcji komentowania i się trochę zdziwiłem. A samo sterowanie jest dość poręczne przy nvda? Czy trzeba się czasami naklikać? Znacie też jakieś alternatywy do Arkadii? Bo z tego co czytałem, to można się posługiwać tylko bronią białą i mnie to załamało nieco, hehe.
Zawsze wszystkim to sugeruje i tobie też, że google to jest bardzo dobra wyszukiwarka. Hasło mudy wpisane w google też zwróci mnustwo pożytecznych wyników. Czym są, czym jest klient mudowy i jakie są mudy. Tak samo jak powpisujesz nazwy mudów z naszej grupy w google. Grupy mudy oczywiście.
Chociaż w grupie mudy nie ma jak obsługiwać mush-z klienta, aż potem chyba opiszę. Na grupie gry jest kilka wątków jak o mudach, może w nich coś ciekawego, naciśnij kontrol f jak stoisz na grupie, i wpisz mud, zaznacz żeby szukało w treściach i tytułach. Co do samych mudów, wszystkie polskie raczej są w średniowiecznych klimatach, czy tam 16 wieku. Tylko, że na arkadii gra pewnie z 500 osób w ciągu tygodnia, na innych polskich mudach tak z 2 zera mniej. Nie wiem gdzie teraz masz jeszcze kogoś online, tak serio online,a nie że wisi sobie na mudzie. Cygnus division miał kilkugraczy, ale niedostępny jakoś super dla nas. no i studniadusz jeszcze działa, ale nikt nie rozwija, niewiadomo jak długo będzie wisieć. Lac też polski mud podobny do stuni, ale niktnie gra, jednakowosz mud ciekawy. To na tyle z tego co wiem, jeszcze jest barsawia, waarlock i coś tam jeszcze, ale też raczej puste.
Czas mnie trochę z wertowaniem stronic na google ogranicza, a z uwagi na kwestie dostępności od jakiegoś czasu wolę dopytywać najpierw u źródła (tj. w naszym środowisku), nim rozpocznę przegląd treści u "wujaszka". :) Dzięki za informacje, rozejrzę się.
-- (papierek): Zawsze wszystkim to sugeruje i tobie też, że google to jest bardzo dobra wyszukiwarka. Hasło mudy wpisane w google też zwróci mnustwo pożytecznych wyników. Czym są, czym jest klient mudowy i jakie są mudy. Tak samo jak powpisujesz nazwy mudów z naszej grupy w google. Grupy mudy oczywiście.
To proponuję odwrotną kolejność. Najpierw pogrzeb w google, a potem się dopytuj już z jakąś konkretną wiedzą i to dotyczy każdego tematu. Co do dostępności, każy jest mud w ogromnej częsci dla nas dostęny, kwestia dobrego klienta, którym to najlepszym moim zdaniem jest mush-z.
I tu jest to dyskusyjne, ponieważ, żeby móc coś poszukać w google, najpierw trzeba wiedzieć co. Gdybym nie zapytał najpierw tu, to nie poznałbym takich nazw, jak "mud" - tak dla przykładu. Nazwę "Arkadia" gdzieś zasłyszałem poza eltenem. A, że nie jestem też tak obyty z komputerami, żeby ogarniać, jak działają klienci, to nie sposób się googlem najsamprzód posiłkować. Jak się to - może - kiedyś zmieni, to ińsza sprawa będzie. ;)
A gdzie znajdę właściwe pola do wpisania tych danych? -- (balteam): To znaczy, że musisz mieć najpierw program, w którym łączysz się z arkadią albo z innymi mudami. Kiedyś to był telnet, teraz najpopularniejszy jest mush-z oraz wipmud, tgo ostatniego nie ogarniam i polecam mush-z. Pobrać możesz z poniższej strony, możesz wybrać wersję bez soundpacka, bo soundpack jest tylko do alteraeon mud. http://mush-z.com/
Jak pobrałeś mush i zainstalowałeś, to kontrol n, najpierw chyba masz wordname czyli nazwa muda wpisz potem adres a potem port, w kolejnych polach nic nie ustawiaj. Jak się połączysz czyli jak klikniesz ok, to wciśnij kontrol shift p, wejdziesz w miejsce gdzie masz dodać kilka wtyczek, znajdź tabem przycisk add i dodaj output reader albo jakoś tak, coś na o mush reader chyba też no i to tyle. jak klikniesz ok, albo jak dodasz te wtyczki i dasz eskejp, to potem od kontrol 1 do kontrol 0 będziesz widzieć najnowszy tekst. kontrol 1 to ostatnia linijka tekstu. Jak dasz natomiast tab, to strzałkami będziesz mógł chodzić i patrzeć co tam za tekst ci mud wysłał. Tak na szybko to tyle.