Forum

Arkadia

Gry tekstowe

1 / 2 Następna

wesolek

#1 ·

Hej! Ponoć kiedyś była taka gra tekstowa (bodaj RPG). Ktoś się orientuje, czy da się ją skądś pobrać jeszcze?

PS Jeśli nazwę źle wpisałem, to wybaczcie i mnie poprawcie. :)

balteam

#2 ·

Jest, znajdź sobie grupę na eltenie o nazwie mudy, tam masz wątki oarkadii, do tego inne mudy, może coś ciebie zainteresuje, ale polskich akurat już prawie nie ma.
Tu strona arkadii:
https://arkadia.rpg.pl/
Zapraszam osoby posiadające piesy, lub chcące je posiadać, do dołączenia do grupy o psach przewodnikach.

wesolek

#3 ·

O, dzięki śliczne. :)

lalar123

#4 ·

I to nie jest do pobrania. Trzeba mieć klijent mudowy.
Cholerne wstrętne sample w suno!

wesolek

#5 ·

Tzn? Świeżak jestem, więc nie wiem, o co chodzi.

balteam

#6 ·

To znaczy, że musisz mieć najpierw program, w którym łączysz się z arkadią albo z innymi mudami.
Kiedyś to był telnet, teraz najpopularniejszy jest mush-z oraz wipmud, tgo ostatniego nie ogarniam i polecam mush-z.
Pobrać możesz z poniższej strony, możesz wybrać wersję bez soundpacka, bo soundpack jest tylko do alteraeon mud.
http://mush-z.com/
Zapraszam osoby posiadające piesy, lub chcące je posiadać, do dołączenia do grupy o psach przewodnikach.

wesolek

#7 ·

A polecacie logowanie się przez tego klienta, właśnie czy przez www też ujdzie? Logowanie to jedno, ale ogólne sterowanie to drugie, więc wolałbym już na start wiedzieć, co bardziej dostępne jest. :)

balteam

#8 ·

Przez klienta.
Zapraszam osoby posiadające piesy, lub chcące je posiadać, do dołączenia do grupy o psach przewodnikach.

wesolek

#9 ·

OK, dzięki. A czy aktualnie jest jeszcze jakieś aktywne forum, prócz tego, które poleciłeś?

balteam

#10 ·

Raczej tylko nasza grupa na eltenie, może jeszcze arkadia ma swoje forum, a tak to kilka for jest, ale nieaktywnych.
Zapraszam osoby posiadające piesy, lub chcące je posiadać, do dołączenia do grupy o psach przewodnikach.

wesolek

#11 ·

Kurcze. o widziałem na tej, którą od razu poleciłeś, że nie ma opcji komentowania i się trochę zdziwiłem.
A samo sterowanie jest dość poręczne przy nvda? Czy trzeba się czasami naklikać?
Znacie też jakieś alternatywy do Arkadii? Bo z tego co czytałem, to można się posługiwać tylko bronią białą i mnie to załamało nieco, hehe.

papierek

#12 ·

zajrzyj na forum mudy, serio. Tam masz mnustwo alternatyw,
po co mi sygnatura?

wesolek

#13 ·

OK, dzięki za sugestię. :) Kurde, sorki za -pewnie - głupawe pytania, ale serio nowość dla mnie te wszystkie nazwy, więc "wielbłądzę" trochę. :)

papierek

#14 ·

Zawsze wszystkim to sugeruje i tobie też, że google to jest bardzo dobra wyszukiwarka. Hasło mudy wpisane w google też zwróci mnustwo pożytecznych wyników. Czym są, czym jest klient mudowy i jakie są mudy. Tak samo jak powpisujesz nazwy mudów z naszej grupy w google. Grupy mudy oczywiście.
po co mi sygnatura?

balteam

#15 ·

Chociaż w grupie mudy nie ma jak obsługiwać mush-z klienta, aż potem chyba opiszę.
Na grupie gry jest kilka wątków jak o mudach, może w nich coś ciekawego, naciśnij kontrol f jak stoisz na grupie, i wpisz mud, zaznacz żeby szukało w treściach i tytułach.
Co do samych mudów, wszystkie polskie raczej są w średniowiecznych klimatach, czy tam 16 wieku.
Tylko, że na arkadii gra pewnie z 500 osób w ciągu tygodnia, na innych polskich mudach tak z 2 zera mniej. Nie wiem gdzie teraz masz jeszcze kogoś online, tak serio online,a nie że wisi sobie na mudzie.
Cygnus division miał kilkugraczy, ale niedostępny jakoś super dla nas.
no i studniadusz jeszcze działa, ale nikt nie rozwija, niewiadomo jak długo będzie wisieć.
Lac też polski mud podobny do stuni, ale niktnie gra, jednakowosz mud ciekawy.
To na tyle z tego co wiem, jeszcze jest barsawia, waarlock i coś tam jeszcze, ale też raczej puste.
Zapraszam osoby posiadające piesy, lub chcące je posiadać, do dołączenia do grupy o psach przewodnikach.

wesolek

#16 ·

Czas mnie trochę z wertowaniem stronic na google ogranicza, a z uwagi na kwestie dostępności od jakiegoś czasu wolę dopytywać najpierw u źródła (tj. w naszym środowisku), nim rozpocznę przegląd treści u "wujaszka". :) Dzięki za informacje, rozejrzę się.

-- (papierek):
Zawsze wszystkim to sugeruje i tobie też, że google to jest bardzo dobra wyszukiwarka. Hasło mudy wpisane w google też zwróci mnustwo pożytecznych wyników. Czym są, czym jest klient mudowy i jakie są mudy. Tak samo jak powpisujesz nazwy mudów z naszej grupy w google. Grupy mudy oczywiście.

--

papierek

#17 ·

1 likes
To proponuję odwrotną kolejność. Najpierw pogrzeb w google, a potem się dopytuj już z jakąś konkretną wiedzą i to dotyczy każdego tematu.
Co do dostępności, każy jest mud w ogromnej częsci dla nas dostęny, kwestia dobrego klienta, którym to najlepszym moim zdaniem jest mush-z.
po co mi sygnatura?

wesolek

#18 ·

I tu jest to dyskusyjne, ponieważ, żeby móc coś poszukać w google, najpierw trzeba wiedzieć co. Gdybym nie zapytał najpierw tu, to nie poznałbym takich nazw, jak "mud" - tak dla przykładu. Nazwę "Arkadia" gdzieś zasłyszałem poza eltenem. A, że nie jestem też tak obyty z komputerami, żeby ogarniać, jak działają klienci, to nie sposób się googlem najsamprzód posiłkować. Jak się to - może - kiedyś zmieni, to ińsza sprawa będzie. ;)

wesolek

#19 ·

A gdzie znajdę właściwe pola do wpisania tych danych?
-- (balteam):
To znaczy, że musisz mieć najpierw program, w którym łączysz się z arkadią albo z innymi mudami.
Kiedyś to był telnet, teraz najpopularniejszy jest mush-z oraz wipmud, tgo ostatniego nie ogarniam i polecam mush-z.
Pobrać możesz z poniższej strony, możesz wybrać wersję bez soundpacka, bo soundpack jest tylko do alteraeon mud.
http://mush-z.com/

--

balteam

#20 ·

Jak pobrałeś mush i zainstalowałeś, to kontrol n, najpierw chyba masz wordname czyli nazwa muda wpisz
potem adres
a potem port, w kolejnych polach nic nie ustawiaj.
Jak się połączysz czyli jak klikniesz ok, to wciśnij kontrol shift p, wejdziesz w miejsce gdzie masz dodać kilka wtyczek, znajdź tabem przycisk add i dodaj
output reader albo jakoś tak, coś na o
mush reader chyba też
no i to tyle. jak klikniesz ok, albo jak dodasz te wtyczki i dasz eskejp, to potem od kontrol 1 do kontrol 0 będziesz widzieć najnowszy tekst. kontrol 1 to ostatnia linijka tekstu.
Jak dasz natomiast tab, to strzałkami będziesz mógł chodzić i patrzeć co tam za tekst ci mud wysłał.
Tak na szybko to tyle.
Zapraszam osoby posiadające piesy, lub chcące je posiadać, do dołączenia do grupy o psach przewodnikach.
1 / 2 Następna