Stworzył on pewnego dnia proste skrypty umożliwiające wyłączenie komputera po określonym czasie.
Wówczas padła ode mnie propozycja, że można by to zrobić w jednym pliku, którą poparł. :)
Na początku planowałem prosty program z kilkoma przyciskami z możliwością wyboru wyłączenia po upływie czasu takiego jak we wspomnianych skryptach, natomiast na planach przez kilka miesięcy się zatrzymałem.
Dziś przypadkowo wpadłem na folder z zalążkami programów i stwierdziłem, że trzeba to w końcu zrobić, ale w zasadzie czemu by jednak bardziej nie rozbudować tej aplikacji dając użytkownikowi większą dowolność w wykonywaniu działań?
To też prezentuję Wam na razie plany i dziś zabieram się do pracy.
Program umożliwi:
Wyłączenie komputera po upływie konkretnego czasu wybranego/wpisanego przez użytkownika np: godzinie i 30 minutach;
Wyłączenie komputera o konkretnej godzinie.
Plany na przyszłe wersje:
Cykliczne wyłączanie lub hibernowanie komputera każdego dnia o tej samej porze;
Zablokowanie komputera po określonym czasie lub o konkretnej godzinie;
Restart komputera w formie Twardej (Oznacza to uruchomienie go bez fast loadu w Win10, co umożliwia np wejście do Biosu lub UFI).
Możliwość anulowania zaplanowanej operacji.
Macie więcej propozycji? Podsyłajcie. :)